Klassikauto.pl zachęca do lektury książki będącej swego rodzaju kroniką „(…) pojedynku dwóch tytanów  – Henry’ego Forda II ze Stanów Zjednoczonych i Włocha Enza Ferrariego – w trakcie 24-godzinnego wyścigu w Le Mans.” (zob.: Szybcy jak diabli, str. 9).

Czytelnik poznaje historię wyścigu, który w latach 50. i 60. XX wieku stanowił najwspanialsze narzędzie marketingowe, jakie branża samochodowa kiedykolwiek znała. We wprowadzaniu czytamy:

Uznani producenci budowali maszyny dopuszczane do zwykłego ruchu drogowego, które na torze wyścigowym udowadniały , że należą do najszybszych na świecie. Samochody wyścigowe były piękne, lecz zarazem niebezpieczne, a już w szczególności te, które brały udział w wyścigu Le Mans. (…) Zwycięstwo przekładało się na miliony dolarów ze sprzedaży samochodów. Do walki stawali nie tylko kierowcy, ale też inżynierowie i konstruktorzy: był to pojedynek na technologie, pomysły i śmiałe rozwiązania.” (zob. Szybcy jak diabli, str. 10).

Prezentowana książka oparta jest na faktach, przybliża historię rywalizacji Forda i Ferrari, a także historię narodzin legendarnego forda GT40 i Formuły 1. Treść podzielono na cztery podstawowe działy: Królowie szos, Narodziny legendy, Wyścig zbrojeń i Czas wyrównać rachunki. W uzupełnieniu zamieszczono przypisy i źródła fotografii.

Źródło:
https://www.empik.com/szybcy-jak-diabli-rywalizacja-forda-i-ferrari-o-zwyciestwo-w-wielkim-wyscigu-w-le-mans-baime-a-j,p1224699186,ksiazka-p
https://www.taniaksiazka.pl/szybcy-jak-diabli-rywalizacja-forda-i-ferrari-o-zwyciestwo-w-wielkim-wyscigu-w-le-mans-a-j-baime-p-1226136.html