W piątek 17 listopada w salonie Grugpy Wróbel przy ul. Granicznej 4a we Wrocławiu odbyła się oficjalna premiera pierwszego pick-upa marki Mercedes-Benz. W związku z tym, że było to wydarzenie wprowadzające nowy segment do sprzedaży, nie mogło zabraknąć wyjątkowej oprawy.

313BFAFC-6294-4E93-949C-C221D5DE530A

Pick-up to rodzaj nadwozia typowy dla rynku amerykańskiego – ten typ pojazdu pierwotnie miał służyć do pracy, radzić sobie w trudnym terenie i przede wszystkim mieć solidną przestrzeń ładunkową. Obecnie jest to auto równie praktyczne co lifestylowe – idealne dla sportowców poszukujących adrenaliny, rodzin spędzających weekendy poza miastem, podróżników żyjących ciągle w drodze. Klasa X wyposażona m.in. w kamerę 360° czy inteligentne światła LED to obecnie najlepiej przystosowany do użytku miejskiego pick-up klasy premium, który równolegle zachowuje pierwotne cechy charakterystyczne dla tego segmentu.

Nawiązując do genezy wprowadzanego modelu na naszą premierę zaprosiliśmy szczególnych gości. Klasa X wjechała na scenę w eskorcie mistrzów Polski i mistrzów Europy footballu amerykańskiego – zawodników Panthers Wrocław, których od tego sezonu Grupa Wróbel jest partnerem. Zaraz po ukazaniu się gościom samochodu, z przestrzeni ładunkowej pick-upa wyskoczyły cheerleaderki Wild Cats. Przy dynamicznej muzyce i efektownej oprawie świetlnej rozpoczął się pokaz taneczny. Premierę poprowadził znany z telewizji TVN Turbo Kacper Jerenalski. Dziennikarz, który prywatnie jest fanem off-roadu, przedstawił gościom wszystkie szczegóły na temat samochodu. Po oficjalnej części prezentacji, do głównej części salonu wjechała druga Klasa X – goście mogli w obu autach usiąść w środku, zobaczyć z bliska wszystkie detale, a nawet sprawdzić na sobie obciążenie przestrzeni ładunkowej (co szczególnie spodobało się wszystkim obecnym dzieciom). Wieczór urozmaicił koncert wrocławskiej wokalistki Natalii Lubrano.

293CC6AD-502E-47AE-9365-18511EAEF19E

„Sztywny most, rama i reduktor to typowe cechy auta terenowego. W przypadku Klasy X można powiedzieć, że to stara dobra szkoła w nowym i prestiżowym wydaniu. Myślę, że znajdzie się wielu chętnych, żeby zabrać tego pick-upa w cięższy teren” – Kacper Jerenalski.

Klasa X to najnowszy model marki Mercedes-Benz, pierwszy w segmencie pick-upów. Łączy w sobie wszystkie atuty marki, takie jak design, komfort i bezpieczeństwo, a także cechy charakterystyczne dla aut terenowych – solidność, funkcjonalność i wytrzymałość. Dzięki temu połączeniu Klasa X to samochód zarówno do jazdy miejskiej, jak i terenowej w bardzo trudnych warunkach.

A878FE0F-7AD5-4C42-A585-FF63BE6733E6

W tym momencie w ofercie dostępne są dwie jednostki 4-cylindrowe: X 220 d o mocy 120kW/163 KM oraz X 250 d o mocy 140kW/190 KM. W połowie przyszłego roku do sprzedaży trafi czołowy silnik spod znaku trójramiennej gwiazdy: diesel V6 o mocy 258 KM. Napęd na cztery koła 4MATIC zapewnia doskonałe właściwości jezdne w każdym terenie, nawet najbardziej wymagającym. System trybów jazdy DYNAMIC SELECT pozwala kierowcy ustawić jeden z pięciu trybów jazdy: Comfort, ECO, Sport, Manual oraz Offroad.

Wewnątrz znajdziemy poziomo dzielony kokpit z elementami wyposażenia stylizowanego na aluminium lub drewno. Do wyboru są trzy wersje wykończenia kokpitu, dwa odcienie podsufitki i sześć tapicerek, również dwa rodzaje skóry z kontrastowymi przeszyciami.

Niewątpliwie dużymi zaletami Klasy X jest otwierana szyba tylna, możliwość załadowania europalety w poprzek. Inteligentny System wietlenia oraz pakiet parkowania z kamerą 360°. Jest również możliwość zamontowania haka holowniczego – Klasa X ma uciąg do 3,5 tony, co oznacza, że może holować przyczepę z trzema końmi lub 8-metrowy jacht. Ładowność przestrzeni ładunkowej samochodu sięga 1,1 tony.

08FC6364-15C2-48E9-A58F-B94FE4B265F5

„Klasa X to pierwszy prawdziwy pick-up o zdecydowanym charakterze auta osobowego. Jest solidna, silna i sprawna w terenie – jak na pick-upa przystało. Ale też atrakcyjnie wygląda, dynamicznie się prowadzi, jest komfortowa, bezpieczna, skomunikowana ze światem i spersonalizowana – tak jak się tego oczekuje od Mercedesa. W rezultacie Klasa X przesuwa granice segmentu klasycznych pick-upów i sprawia, że staje się on atrakcyjny także do użytku indywidualnego. Z trzema liniami designu i wyposażenia oraz szerokim zakresem dodatkowych opcji indywidualizacji oferujemy idealny pojazd dla zróżnicowanych grup klientów i ich potrzeb” – Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans

Kolejne premiery zaplanowane są w Oddziałach Grupy Wróbel w Opolu oraz w Poczesnej w najbliższych dniach. W oddziałach w Zielonej Górze, Straszynie i w Jeleniej Górze w dniach 22 – 24 organizowane są Dni Otwarte. Klasa X jest już dostępna w sprzedaży.