Pod maską samochodu zachodzi mnóstwo niezwykłych zjawisk. Dzięki nauce wiemy o nich niemal wszystko… Znam ludzi, którzy potrafią odróżnić Forda Fiestę z 1985 r. od Fordy Fiesty z 1986 roku z odległoci 500 metrów nawet podczas zamieci śnieżnej. Znam takich, którzy pamiętają numer kawałka hamulca ręcznego od Morrisa Minora z 1965 roku, ale nie są w stanie wyjaśnić różnicy między mocą a momentem obrotowym. Takie rzeczy warto wiedzieć…

Materiał podzieliliśmy na cztery części: moc, prędkość, sterowanie i technologia. W każdej z nich znajdzie się wszystko, co powinien wiedzieć prawdziwy miłnik motoryzacji… Na koniec zobaczymy samochody, które być może będziemy prowadzić w przyszłci (fragment wprowadzenia R. Hammonda)

Richard Hammond znany z popularnego programu telewizyjnego Top Gear, zajmuje miejsce kierowcy i zabiera nas na turboprzejażdżkę po świecie motoryzacji. Dowiedzieć się można, skąd bierze się zdumiewająca moc samochodów muscle car i monster truck. Czytelnik odkryje granice prędkości i przyśpieszenia, poczuje ekscytujące oddziaływanie przeciążenia. To emocjonująca podróż w świat przyszłci, gdzie istnieją pojazdy bez kierowców, elektryczne supersamochody i prawdziwe latające spodki.

Ciekawe, bogato ilustrowane wydanie przygotowało Wydawnictwo Hachette Polska: www.kolekcja-hachette.pl

 

sam_hammond_0000 sam_hammond_00 sam_hammond_02 sam_hammond_03 sam_hammond_04