Ja o mojej gwieździe: Mariusz Opitek z Gorzowa koło więcimia (woj. Małopolskie).


Mercedes-Benz W126 260SE
II seria, rok produkcji 1986
Pojemność: 2,6 litra
Moc: 160 KM
Prędkość: 200 km/h

Samochód trafił w moje ręce 6 lat temu. Użytkowałem już wcześniej Mercedesa i jak nadarzyła się okazja wejść w posiadanie S-klasy, to nie zawahałem się.
Mercedes-Benz W126 (1)
Samochód utrzymuję wyłącznie w fabrycznej specyfikacji i zgodnie z VIN. Dużo rzeczy staram się robić przy samochodzie sam ze względu na pasję i dużą frajdę jaką daję to zajęcie.
Mercedes-Benz W126 (2)
Gwiazda ma same zalety :) W126 jest naprawdę bezawaryjny, a jazda nim nie ustępuję w niczym współczesnym samochodom (a w większości nawet je przewyższa komfortem i walorami jezdnymi).
Mercedes-Benz W126 (7)
Mój Mercedes-Benz to typowa S-klasa która była w produkcji od 1979 do 1991 roku. Użytkuję go okazjonalnie tylko w okresie od wiosny do jesieni. Zimę spędza w garażu.
Mercedes-Benz W126 (3)
Eksploatacja samochodu od strony finansowej utrzymuje się na całkiem przyzwoitym poziomie. Dostępność części jest bardzo dobra, zarówno w ASO jak i u niezależnych dostawców. Osobiście części kupuję w większości w ASO.
Mercedes-Benz W126 (4)
Samochód przechowuję w suchym garażu. Staram się uczestniczyć w zlotach, jeśli tylko dysponuję czasem, szczególnie w spotkaniach miłników Mercedes-Benz oraz w zlotach pojazdów zabytkowych i klasycznych. Należę do Klubu Nasza-E-klasa – to Klub użytkowników i sympatyków Mercedes-Benz.
Mercedes-Benz W126 (5)
Samochód polecam każdemu miłnikowi klasycznych, dużych, wygodnych samochodów.
Mercedes-Benz W126 (6)
Samochodów tych w dobrym stanie jest coraz mniej i trudniej je kupić za rozsądną cenę, ale warto poszukać, bo zdarzają się egzemplarze warte uwagi.

Pozdrawiam
http://chrzanowskie-klasyki.blogspot.com