Po raz dziewiąty już do Hattingen w Niemczech, 25-26 sierpnia 2018 r., zjechali się fani marki Mercedes Benz. W tym roku imprezę połączono z obchodami dziesiątej rocznicy internetowego magazynu „Mercedes-Fans”. Organizatorzy podkreślają, że zlot należał do szczególnie udanych i pod wieloma względami był rzeczywiście wyjątkowy: 80 000 metrów kwadratowych zajętych do organizacji różnorodnych wydarzeń, 2000 eksponatów oraz ok. 13000  odwiedzających.

Jedynym kryterium uczestnictwa i prezentacji pojazdów była piękna gwiazda! To motto imprezy zintegrowało wszystkich wystawców, kolekcjonerów i miłników motoryzacji. Przez dwa dni w niezwykłej scenerii dawnej Henrichshütte (dziś Muzeum Przemysłu), można było przyjrzeć się niezliczonym modelom z wszystkich serii produkowanych w fabryce w Stuttgarcie.

Program imprezy był bogaty. Specjalnie zaproszeni goście: Sebastian Asch oraz Luca Ludwig –  eksperci kierownicy prezentowali swoje umiejętności na Mercedesie AMG GT3.  Można było podziwiać takie auta, jak Laureus Mercedes-Benz AMG C 63 Coupe Black Series, czy potężne trzyosiowe pojazdy klasy G. Zademonstrowano potencjał możliwości samochodów typu Unimog U 5023. Jury dokonało oceny wszystkich pojazdów i przyznało ponad 50 nagród za samochody wyróżniające się spośród reprezentowanych wersji i modeli.

Wydzielono specjalne strefy klubowe, stanowiska prezentujące najnowsze modele, wersje sportowe, terenowe oraz stanowiska z możliwością zakupu aut, sprzętu, części zamiennych i akcesoriów do pielęgnacji pojazdów, czy tuningu. Organizatorzy stworzyli także strefę dla najmłodszych. Atrakcją imprezy stały się wycieczki zabytkowym autobusem Mercedes Benz O 319, dzięki którymi można była poznać tereny muzeum.

Zlot w Hattingen to oryginalny przegląd motoryzacyjny jednej marki ukazującej przekrój typów nadwozi, karoserii od tych najstarszych po najnowsze osiągnięcia i rozwiązania techniczne. Udział w nim sprzyja dyskusjom o historii i przyszłci motoryzacji, a dodatkowo kierowcy lub podróżujący z pewnością mają szansę poczuć komfort jazdy, jaką oferuje Mercedes Benz.

Moim zdaniem SCHÖNE STERNE® należy zaliczyć do wyjątkowych wydarzeń w świecie samochodowym, które warto odwiedzić. Gorąco polecam :)