Konsumenci i przedsiębiorcy mogą skorzystać z leasingu Volkswagena, decydując się na klasyczną umowę leasingową, leasing z wysokim wykupem oraz na leasing konsumencki w ramach tzw. programu EasyDrive.

Nie trzeba kupować na własność nowego Volkswagena, aby móc nim jeździć. Taka inwestycja zarówno u przedsiębiorców, jak i u osób prywatnych może być sfinansowana na podstawie leasingu. W ofercie Volkswagen Leasing znajduje się kilka opcji do wyboru, z których można wybrać tę pożądaną.

Dla kogo leasing od Volkswagena?

Volkswagen nie ogranicza oferty leasingowej dostępnej na superauto.pl tylko do klientów firmowych. Daje możliwość leasingowania samochodów swojej marki także przez osoby prywatne. Dlatego oferta kierowana jest w tym przypadku do:

· klientów indywidualnych,
· małych i średnich firm,
· klientów flotowych.

W każdym z tych trzech przypadków warunki Volkswagen Leasing są dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych poszczególnych typów leasingobiorców.

Volkswagen Leasing – dostępne rozwiązania

Firma Volkswagen prowadzi szeroko zakrojony leasing konsumencki i leasing dla przedsiębiorców, dotyczący odpłatnego korzystania z samochodów VW. W ofercie znalazły się opcje:

· leasing konsumencki,
· leasing z wysokim wykupem,
· wynajem długoterminowy,
· zakup samochodów poleasingowych.

Obecnie interesuje nas tylko opcja leasingowania aut Volkswagena. Sprawdźmy, jakie warunki leasingowania są właściwe dla klientów prywatnych i firmowych.

Leasing konsumencki Volkswagena

Klienci prywatni mogą skorzystać z leasingu konsumenckiego Volkswagena, który pozwala na regularną zmianę samochodu na nowy, bez ponoszenia z tego tytułu wysokich kosztów i zamrażania posiadanych środków finansowych. Leasing ma niższe miesięczne raty w porównaniu z kredytem bankowym.

Dostępny jest on w ofercie nowego leasingu EasyDrive Volkswagena. Przez okres trwania umowy leasingowej klient spłaca jedynie rynkową utratę wartości auta, a po dwóch latach może je zmienić na nowe lub zdecydować się na wykup.

Ważne!

Decyzję o sposobie zakończenia umowy w przypadku pakietu EasyDrive leasingobiorca podejmuje dopiero na koniec okresu leasingu, a nie przy zawieraniu umowy leasingowej.

Szczegóły oferty leasingowej Volkswagena – Leasing EasyDrive:

· okres leasingowania – 2, 3 lub 4 lata;
· niskie opłaty miesięczne;
· opłata wstępna w wysokości od 0 do 30 proc. wartości samochodu;
· możliwość zwrotu pojazdu lub spłaty jednorazowej po zakończeniu umowy;
· możliwość sfinansowania również ubezpieczenia komunikacyjnego, ubezpieczenia wartości fakturowej RTI oraz ubezpieczenia bezpiecznej spłaty.

Leasing z wysokim wykupem dla firm

Przedsiębiorcy mogą skorzystać również z opcji leasingu z wysokim wykupem. To korzystna alternatywa dla tych leasingobiorców, którzy chcą spłacać jedynie rzeczywistą utratę wartości auta w trakcie jego użytkowania, a nie całą jego wartość. Korzyścią wynikającą z leasingu z wysokim wykupem Volkswagena jest niska miesięczna rata leasingowa, ale trzeba liczyć się z tym, że kwota wykupu będzie znacznie wyższa niż w przypadku leasingu z niską, jednoprocentową wartością końcową.

Taka opcja przydaje się, jeśli przedsiębiorca po zakończeniu umowy chce zwrócić pojazd do firmy leasingowej i nie chce go sprzedawać na rynku wtórnym lub dalej użytkować.

Leasing z wysokim wykupem pozwala na podpisanie umowy:

· na okres od 24 do 48 miesięcy,
· z limitem kilometrów od 20 tys. do 40 tys. km,
· z opłatą wstępną na poziomie od 0 do 30 proc. wartości pojazdu.

Korzyści wynikające z leasingu Volkswagena

Leasing Volkswagena daje możliwość korzystania z samochodów marki VW bez konieczności ponoszenia wysokich opłat miesięcznych. Leasing z wysokim wykupem pozwala na samodzielne zarządzanie samochodami w firmie, przy niskich ratach leasingowych, kiedy klient przenosi ryzyko wartości końcowej pojazdu na leasingodawcę. Korzystający ma możliwość zmiany firmowego samochodu bez konieczności dokonywania wykupu leasingowego samochodu.

Istnieje możliwość skorzystania z leasingu Volkswagena w klasycznym wymiarze, kiedy wartość wykupu jest niska i korzystna dla tych leasingobiorców, którzy chcą korzystać z samochodu także po zakończeniu umowy leasingowej.