Zakup samochodu używanego rodzi wiele nadziei. Mimo wszystko jest to jednak spore obciążenie budżetu domowego, trudno się zatem dziwić, iż potencjalny nabywca jest pełen rozterek i niepokoju. Może się wszak okazać, iż zamiast środka transportu trafi się generator kosztów. Cóż zatem należy zrobić, by uniknąć tego typu przykrych niespodzianek? Proponuję stworzyć tutaj taki mini przewodnik, który może uchronić nas wszystkich przed nieprzemyślanym nabytkiem.

Zanim kupimy samochód używany, należy

Kluczem do sukcesu w takim przypadku jest spójnik widoczny powyżej, mianowicie „zanim”. Wszystko, co niezbędne dla zapewnienia sobie powodzenia musi odbyć się wcześniej, przed sfinalizowaniem transakcji. Jedną z tych czynności powinien być dokładny audyt techniczny, umożliwiający ocenę stanu pojazdu.

Nie oszukujmy się, jest wiele metod ukrycia usterek w samochodzie, nieuczciwi sprzedawcy doskonale wiedzą, że naród kupuje oczami. Czasami wystarczy powabny blask lakieru, by auto zmieniło właściciela.

Z pewnością samochód używany będzie przygotowany na krótką jazdę próbną, pod maską także wszystko zaprezentuje się znakomicie. Nie tędy droga, mili państwo, auto powinno być sprawdzone przez profesjonalnego mechanika.

Stan samochodu używanego, na co zwrócić uwagę?

Pierwszym sygnałem alarmowym, powinna być dla wszystkich niezwykle atrakcyjna cena. Proszę się postawić na miejscu sprzedającego. Czy oddalibyście za bezcen sprawny i zadbany pojazd? Odpowiedź jest oczywista, nie. Czego się w takim razie można spodziewać?

Oto krótka lista niespodzianek:

  • Auto z cofniętym licznikiem;
  • Samochód z wadliwie lub niestarannie dokonywanymi naprawami;
  • Auto powypadkowe naprawione tak, aby ukryć ślady zdarzenia.

Powyższe stoi w wyraźnej sprzeczności z tym, na co chciałoby się natknąć.

Idealny samochód powinien:

  • Być bezwypadkowy;
  • Posiadać udokumentowany przebieg (większy lub mniejszy);
  • Posiadać wiarygodną historię serwisowania.

Ostatnim sprawdzianem, jakiemu poddany powinien być pojazd, jest dokładna ocena stanu technicznego, wykonana w profesjonalnej firmie mechanicznej.

Zakup samochodu używanego online, gdzie sprawdzić stan techniczny?

Poszukując auta dla siebie i swoich najbliższych w pierwszym rzędzie warto się skupić na pośredniku. Pośród kryteriów wyboru powinno znajdować się portfolio zawierające wszelkie informacje na temat usług świadczonych przez podmiot pośredniczący. Oprócz pomocy w finansowaniu zakupu powinno tam się znajdować także sprawdzenie samochodu, co wiąże się z posiadaniem przez firmę zaplecza technicznego na odpowiednim poziomie. Przykładem takiego rozwiązania jest platforma marketplace CARVAGO, odnosząca zasłużone sukcesy aż w sześciu krajach europejskich.

Obsługa techniczna sprzedaży samochodu używanego

Warto przyjrzeć się z bliska jak wygląda wspomniana obsługa.

Wybór pojazdu zapoczątkowuje wiele działań, mających na celu świadczenie usługi sprzedaży na najwyższym europejskim poziomie. O niezwykłej staranności mechaników niech świadczy fakt, że wszystkie sprzedawane samochody objęte są ochroną konsumencką przewidzianą przepisami. Nabywca ma prawo do zwrotu auta w ciągu 14 dni, otrzymuje też gwarancję od CARVAGO. W tym celu platforma podejmuje współpracę z certyfikowanymi rzeczoznawcami w dziedzinie techniki pojazdowej. Na podstawie badań aż 270 punktów kontrolnych powstaje dokument opisujący szczegółowe wyniki kontroli.

Poszukujesz samochodu używanego? Opisz swoje preferencje w formularzu kontaktowym, a otrzymasz bezpłatną ofertę wraz z informacjami dotyczącymi usług dodatkowych. Brak skomplikowanych procedur jest jeszcze jednym atutem CARVAGO, warto o tym pamiętać.