Alvis TD21 to model produkowany przez nieistniejącą już i nieco zapomnianą brytyjską markę Alvis. Dostępny był w dwóch wersjach, jako limuzyna sportowa oraz cabrio. Jest to jeden z tych samochodów, o których zbyt często nie słyszymy, ani też nie mamy okazji ich widywać np. na motoryzacyjnych imprezach. Na szczęście cieszy się sporym uznaniem wśród kolekcjonerów i stanowi nie lada gratkę na takich spotkaniach.Firma Alvis została założona w 1919 roku przez T. G. Johna w Coventry. Oprócz produkcji samochodów osobowych, swoją działalność skupiała również na produkcji pojazdów wojskowych oraz silników lotniczych.
Samochody produkowane przez markę Alvis wzbudzały zachwyt m.in. dzięki luksusowemu wyposażeniu i dobrze wykończonemu wnętrzu, wszystko to zachowane oczywiście w tradycyjnym brytyjskim stylu. Głównym projektantem samochodów tej marki był G.T. Smith – Clark, który wcześniej pracował dla Daimlera.

Model TD 21 Serii I to jeden z najsłynniejszych modeli tej marki, który produkowany był w latach 1958-1963. Oldtimer wyposażony jest w tarczowe hamulce i 5-biegową, ręczną lub trzystopniową, automatyczną skrzynię biegów. Za budowę nadwozia odpowiedzialna była firma Graber. Jak na luksusowy samochód przystało, wnętrze wykończone było drewnem, a na kierownicy pojawił się charakterystyczny emblemat przedstawiający srebrnego orła. Wyprodukowano łącznie 784 sztuki tego modelu, z czego 192 wykonanych zostało w wersji Cabrio.

Właścicielem Alvisa był także książę Filip, przywódca Edynburga, któremu ze względu na jego wzrost fabryka dostarczyła model z wyższą szybą i elektrycznie sterowanym dachem i szybami.

Dane techniczne:
Rok produkcji: 1960
Pojemność silnika: 2993 ccm
Moc silnika: 11 KM przy 4000 obr/min
Prędkość maksymalna: 170 km/h
Spalanie: 13 l / 100 km