Bazą rajdu jest Hotel Novotel Malta w Poznaniu, z którego w dniu 8 września 2023r. (piątek) nastąpi start pierwszej załogi. Trasa rajdowa przebiegać będzie śladami początków Państwa Polskiego przez Wierzenicę do Skansenu Miniatur pod Pobiedziskami, następnie odwiedzimy Rynek w Pobiedziskach aby dalej udać się na Ostrów Lednicki gdzie oprócz przybliżenia najważniejszego miejsca w historii Polski przewidujemy przerwę kawową. Dalej, przemierzając urokliwą Puszczę Zielonkę przez Kiszkowo, Sławicę, uczestnicy dotrą na plac Powstańców Wlkp. w Murowanej Goślinie gdzie zaprezentują swoje pojazdy. Zgodnie z itinererem uczestnicy pojadą dalej w kierunku Czerwonaka, Kicina i do mety w hotelu Novotel Poznań Malta.


Piknik i memoriał

W sobotę 9 września 2023r. odbędzie się „Piknik z automobilem”, na którym oprócz prób sportowych przygotowanych dla uczestników nie zabraknie również emocji wyścigowych podczas XIX Memoriału im. Henryka Rucińskiego z widowiskowym startem typu Le Mans w najstarszej klasie, Konkursem Elegancji, polegającym na prezentacji pojazdu wraz z załogą ubraną w strój adekwatny do rocznika samochodu.

Oldtimery na Torze Poznań

Podobnie jak w zeszłym roku planujemy na Torze Poznań wiele atrakcji dla całych rodzin: przejażdżki dla publiczności po nitce Toru zabytkowymi autobusami, stoiska dealerów samochodowych oraz partnerów, pokaz retro-mody, strefę Food Trucków, atrakcje dla najmłodszych – po raz pierwszy wyścig na Torze Poznań samochodzików elektrycznych i na pedały, możliwość driftowania na gokartach elektrycznych, wariacje na dmuchańcach; wystawę klubów motocyklowych i samochodowych z Wielkopolski oraz zabytkowych rowerów. Zapewniamy – dzięki uprzejmości MPK – dojazd dla publiczności na Tor Poznań specjalnie przedłużoną linią turystyczną oraz wstęp wolny.
Imprezę swoim honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Poznański oraz Prezydent Miasta Poznania.

Z rajdowymi pozdrowieniami
Piotr Matuszek oraz Lidia Matuszek
Przewodniczący oraz Członkini Komisji Pojazdów Zabytkowych
Automobilklubu Wielkopolski
Komandor Rajdu oraz Wicekomandor Rajdu
tel. 605 743 562, ,601 799 490

Kalendarz imprez motoryzacyjnych

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Jest na bieżąco uzupełniany! Warto zgłosić nam imprezę, wysyłając maila na adres: [email protected]

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowe informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/