Wielkimi krokami zbliża się do nas zima, warto więc jak najszybciej zdecydować się na wymianę opon na zimowe. Jeżeli jednak obecny komplet ma już swoje lata i nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniego bezpieczeństwa podczas jazdy, warto zdecydować się na nowy. Który jednak wybrać, w końcu wybór opon jest wręcz ogromy. Dzisiaj postaramy odpowiedzieć się na to pytanie!

Poniżej znajdziecie opony, które naszym zdaniem okażą się znakomitą inwestycją. Wszystkie z nich jednocześnie możecie wygodnie kupić w sklepie Oponyprofi.pl!

Dunlop Winter Sport 5

Oto opona klasy premium, która okaże się idealnym rozwiązaniem dla osób naprawdę wymagających. Co ważne, to już kolejna jej edycja – każda następna okazuje się bardziej dopracowanym produktem, który zyskuje liczne pochwały w gronie zarówno ekspertów, jak i klientów. W tym przypadku olbrzymim plusem tego modelu okazuje się znakomita przyczepność boczna na śliskiej nawierzchni. Opona również sprawia, że pojazd bardzo dobrze prowadzi się na nawierzchni nieżonej. Otrzymuje również odporność na aquaplaning, a same opony przyczyniają się do mniejszego zużycia paliwa.

Opony od kilku lat, od daty swojej premiery, jest regularnie wyróżniana przez ekspertów w branży motoryzacyjnej.

Kliknij i wybierz opony do Twojego Audi.

Dębica Frigo HP2

Oto opona, która idealnie sprawdzi się w przypadku klientów, którzy poszukują polskiej marki w stosunkowo niskiej cenie, która jednak charakteryzuje się ponadprzeciętnymi osiągami w swojej klasie ekonomicznej. W takim przypadku propozycja od Dębicy okaże się idealnym rozwiązaniem.

W tym modelu odnotowano wiele zmian na plus względem poprzednich wersji – poprawiono rozkład nacisków na podłoże. Zmieniono również mieszankę, z której opona ta została wykonana, a dodatkowo zmieniła się również wewnątrz konstrukcja opony. Sprawia to, że opona ta faktycznie staje się jednym z najlepszych wyborów, jeżeli duże znaczenie ma dla nas korzystna cena kupowanych opon.
Kliknij i wybierz opony do Twojego BMW.

Dunlop SP Winter Response 2

Oto model, który – pomimo tego, że nie jest najnowszy – znakomicie wypadł w prestiżowym teście ADAC. Ogólna ocena wynosi aż 2,1 – z racji tego, że test jest niemiecki, im niższa ocena, tym jest ona lepsza. Warto podkreślić, że najlepsze oceny w tym teście w ogóle nie są przyznane, ponieważ zarezerwowane są one dla opon nowej generacji – takich, które jeszcze nie powstały. Stąd ocena 2,1 jest wynikiem naprawdę znakomitym.

Dunlop SP Winter Response 2 idealnie sprawdzi się w przypadku jazdy na lodzie. Korzystanie wpływa również na zużycie paliwa naszego samochodu. Dodatkowo, opona sprawdza się znakomicie również nie tylko na nawierzchni mokrej, ale również suchej. To kolejna specyfika testu ADAC – opona musi sprawdzać się we wszystkich warunkach, jeżeli chce otrzymać naprawdę wysoką ocenę. Jeżeli jest wybitna, ale tylko w kilku aspektach, podczas gdy w innych ma widoczne braki, nie otrzyma ona wysokiej oceny.

Opona ta ma jednak swoje minusy, zalicza się do nich m.in. komfort akustyczny (co jest jednak powszechnym problemem w przypadku opon zimowych). Warto jednak wspomnieć również o bieżniku, który zapewnia ponadprzeciętną przyczepność. Sama opona idealnie sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających warunkach.

Kliknij i wybierz opony do Twojego Suzuki.

Goodyear Ultra Grip 9

Opona ta otrzymała znakomite oceny nie tylko we wspomnianym już teście ADAC, ale również w testach prowadzonych przez AutoBild oraz Auto Zeitung. Zastosowany tutaj rodzaj bieżnika – odwrócona jodełka – znakomicie wpływa na hamowanie tej opony na nawierzchni nieżonej. Opona jest również stosunkowo odporna na aquaplaningu, dodatkowo szybko bezie ona odprowadzać śnieg, wodę oraz błoto, co jest istotne zwłaszcza w Polsce, gdzie zwłaszcza błoto pośniegowe potrafi pojawić się naprawdę często.

Wszystkie powyższe opony zostały wysoko ocenione nie tylko przez ekspertów branży czy przeprowadzając profesjonalne testy opon, lecz również przez wielu kierowców. Podkreślają oni, że powyższe propozycje są naprawdę opłacalną inwestycją. Opony te wyróżnia się na tle swojej konkurencji, oczywiście w swoich przedziałach cenowych – trzeba zdawać sobie sprawę, że powyższa propozycja Dębicy sprawdzi się gorzej, niż jej konkurencja, jednak niemożliwe jest konkurowanie z produktami po prostu droższymi.

Jednocześnie zachęcamy do nieoszczędzania na oponach. Radzimy zawsze poszukiwać opon najlepszych w naszym budżecie, przy czym na samym początku powinniśmy odrzucić opony używane czy bieżnikowane. Zwłaszcza w przypadku opon zimowych, będziemy w trakcie jazdy narażeni na warunki trudne i niebezpieczne, stąd priorytetem powinno być dla nas bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich oraz innych użytkowników ruchu drogowego.

Zachęcamy też do sprawdzenia pełnej oferty sklepu Oponyprofi.pl – oferuje on ogromną ilość opon w znakomitych cenach!