Stłuczki zdążają się nawet dobrym kierowcom, powodując konieczność naprawy auta. W takich przypadkach wsparciem służy blacharz samochodowy. Można zgłosić się do niego, by usunąć widoczne skutki lekkiego zderzenia z innym samochodem, latarnią uliczną, czy też drzewem.


Na czym polega blacharstwo samochodowe? Kiedy można z niego skorzystać? Dowiedz się, kiedy i w jakim celu możesz odwiedzić warsztat blacharski.

  1. Czym zajmuje się blacharz samochodowy?
  2. Blacharstwo samochodowe – usuwanie skutków kolizji w przystępnych cenach

Zarysowana, wgnieciona blacha sprawia, że wartość i estetyka samochodu ulegają znacznemu obniżeniu. Z tego względu właściciele aut starają się jak najszybciej usunąć tego typu uszkodzenia, zwłaszcza gdy planują sprzedaż pojazdu w dobrej cenie. Z pomocą przychodzi im wtedy blacharz. Bez względu na to, czy interesuje Cię blacharstwo samochodowe Warszawa, czy też w innym mieście, sprawdź, co może zrobić dla Ciebie.

Czym zajmuje się blacharz samochodowy?

Blacharz samochodowy świadczy usług blacharsko-lakiernicze, do których należy m.in. usuwanie wgnieceń, które powstają na skutek kolizji. Fachowiec naprawia karoserię, dzięki czemu odzyskuje dawny kształt i estetyczny wygląd. Usługi blacharskie obejmują w przypadku stłuczek zarówno prostowanie blachy, jak i pokrycie jej lakierem, jeśli doszło do jego zdrapania. W zakresie napraw blacharsko lakierniczych w zależności od stanu auta naprawia się dotychczasową karoserię lub wymienia się fragmenty blachy na nowe, np. blacharz zakłada nową maskę samochodu.

Blacharz, który świadczy naprawy powypadkowe, nie zajmuje się usuwaniem usterek w obrębie silnika, układu kierowniczego lub hamulcowego. Jego specjalizacja obejmuje zewnętrzną część auta, czyli usunięcie pęknięć, wgnieceń i innych zniszczeń w obrębie blachy. W trakcie naprawy blacharskiej może jednak dostrzec inne usterki, kierując kierowcę do mechanika, wulkanizatora lub innego specjalisty z zakresu mechaniki samochodowej.

Dowiedz się więcej o usługach realizowanych przez warsztat, który świadczy blacharstwo samochodowe.

Blacharstwo samochodowe – usuwanie skutków kolizji w przystępnych cenach

Blacharz samochodowy ma profesjonalny sprzęt i wiedzę, które umożliwiają mu usunięcie skutków kolizji auta. Dzięki temu auto nie wygląda na uszkodzone, co podnosi jego wartość podczas ewentualnej sprzedaży i pozytywnie wpływa na estetykę pojazdu. Profesjonalne usługi obejmują możliwość wykonania naprawy bez używania lakieru, dlatego łączna cena usługi jest przystępna. Kierowca może wykonać w warsztacie również naprawy bezgotówkowe w ramach ubezpieczenia, dlatego z pomocy blacharza można skorzystać bez wydawania dużych kwot.