Niewiele osób planując dłuższą podróż, zastanawia się, co zrobi w przypadku wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia, jakim jest awaria pojazdu. Warto wiedzieć, że awaria może wystąpić nie tylko w ciągu dnia, kiedy możliwie łatwo jest uzyskać doraźną pomoc innych uczestników ruchu. Awarie na drodze zdarzają się równie często w nocy, kiedy nie ma dostatecznie dużo światła, aby samodzielnie zdiagnozować przyczynę i ewentualnie ją usunąć, by następnie móc kontynuować jazdę i dotrzeć, chociażby do najbliższego miejsca pomocy technicznej. Jak na ironię awaria nierzadko przydarza się na mało znanych trasach. Przygotowując się do dłuższej jazdy, należy więc mieć przysłowiowego asa w rękawie. Takim asem jest skorzystanie z pomocy drogowej.

Jak przygotować się do dłuższej podróży?

Każdy przezorny kierowca zawsze ma w pojeździe najprostsze narzędzia w celu usunięcia najczęstszych usterek. Należą do nich:

  • sprawne koło zapasowe, pompka do kół
  • klucz do kół i lewarek do uniesienia pojazdu
  • ewentualne łatki i zestawy naprawcze
  • niezbędne przedmioty do oznakowania miejsca awarii.

Właściwie na wymianie koła albo naprawieniu przebitej opony kończą się możliwości usuwania awarii na drodze dla przeciętnego kierowcy. Poważniejsze awarie wymagają już fachowej pomocy. Dobrze jest wiedzieć, gdzie w danej części kraju można liczyć na profesjonalną pomoc drogową o każdej porze dnia i nocy. Mając kontakt do profesjonalistów, kierowca może czuć się bezpieczny. Podróżując po północno-wschodniej części kraju, można liczyć na specjalistyczną pomoc w razie awarii, jaką jest pomoc drogowa MOTOFIRMA Białystok. Specjaliści są gotowi pomóc w przypadku każdej awarii, jaka może spotkać kierowcę na drodze.

Czym różni się pomoc drogowa Motofirma od innych z tej branży?

Jasne jest, że specjalistyczna pomoc drogowa jest w stanie udzielić pomocy kierowcy w różnych sytuacjach, które mogą spotkać go na drodze. Niejednokrotnie awarie są na tyle poważne, że nie obejdzie się bez odholowania pojazdu na parking, czy do całodobowego warsztatu, który jak najszybciej usunąłby awarię. W innej sytuacji konieczne może być poza odholowaniem pojazdu transport jego pasażerów, co też może w niektórych przypadkach okazać się kłopotliwe dla kierowcy pojazdu, który uległ awarii. Pozostają jeszcze tak błahe problemy, jak awaryjne otwieranie pojazdu, czy dostarczenie paliwa, którego zabrakło na drodze. Z pewnością tylko profesjonalna pomoc drogowa jest w stanie zadbać o tak wiele rzeczy naraz.

Często jest właśnie tak, że poza poważnymi awariami na drodze, których usunięcie zawsze wymaga specjalistycznej pomocy, to drobne problemy są tymi, które często mogą przeszkadzać w kontynuowaniu podróży. Dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć się na drogę nie tylko w podstawowe narzędzia, ale przede wszystkim w namiary na profesjonalną pomoc drogową. Warto przed podróżą sprawdzić, czy działa radio CB i czy telefon komórkowy jest sprawny oraz w pełni naładowany. Wówczas można być w podróży całkowicie spokojnym, gdyż o każdej porze dnia fachowa pomoc drogowa MotoFirma czeka, aby udzielić swojej profesjonalnej pomocy.