Ta pozycja książkowa przydatna jest w nauce zawodów związanych z rynkiem samochodowym. Polecamy podręcznik, który będzie pomocny, zarówno dla pracowników warsztatów blacharskich i lakierniczych, jak i dla uczniów zdobywających pierwsze szlify w tych zawodach. Wśród niezbędnych informacji na temat zawodu lakiernika książka dostarcza wiedzy z podstaw materiałoznawstwa, zasad naprawy, obsługi i eksploatacji oraz podstawy teorii barw.

Czytelnik pozna także zagadnienia dotyczące przygotowania powierzchni, sposobów nakładania warstw lakierniczych. Całość treści autorzy opracowali w kolejności procesów lakierniczych.

Podręcznik jest bogato ilustrowany, a zdjęcia, rysunki i liczne wskazówki ułatwiają naukę oraz opanowanie podstaw i wiedzy z zakresu lakiernictwa. Na końcu danego tematu lub zagadnienia umieszczono także zadania kontrolne. W uzupełnieniu do tekstu głównego opublikowano słownik polsko-niemiecko-angielski fachowych pojęć, wykaz literatury i skorowidz.

Treść uporządkowana jest następująco wg rozdziałów:

  1. Charakterystyka zawodu, warunki podjęcia pracy, egzaminy czeladnicze i mistrzowskie
  2. Ochrona pracowników i środowiska
  3. Podłoża
  4. Naprawy blacharskie
  5. Barwy i ich tworzenie
  6. Lakierowanie samochodów
  7. Czyszczenie powierzchni

Książka dostępna na stronie Wydawnictwa Komunikacji i Łączności. Źródło opracowania: https://www.wkl.com.pl/podstawy-lakiernictwa-samochodowego,1,1,1319