Już od pierwszych lat istnienia marki wyjątkowych samochodów Porsche, wzbudza ona niesamowite emocje wśród pasjonatów, kolekcjonerów jak i szczęśliwych posiadaczy owych pojazdów. W Polsce, grono to reprezentowali przede wszystkim Maryla Rodowicz jak i Sobiesław Zasada, którzy szczególnym sentymentem darzyli legendarną odmianę 911.

Przez wiele lat, nawet najmniejszy gadżet z logo Porsche był dla wielu osób na wagę złota. Były firmowe czapki z daszkiem, składane okulary przeciwsłoneczne, a także… oryginalne czasomierze! Zegarki sygnowane logo ze Stuttgartu słynęły z doskonałej jakości wykonania jak i precyzyjnych mechanizmów. Idealnym tego przykładem jest chronograf 911 Turbo S Exclusive Series, który wypuszczony został na rynek przez Porsche Design.


Prestiżowy zegarek został stworzony z okazji prezentacji Porsche 911 Turbo S Exclusive Series w roku 2017. Produkcja złotej maszyny, przez której karoserię przebiegały dwa sportowe pasy w kolorze czarnym, została ograniczona do 500 sztuk (tak samo jak w przypadku ilości wyprodukowanych zegarków). Chronograf idealnie nawiązywał do odważnej stylizacji samochodu i dostępny był tylko i wyłącznie dla właścicieli specjalnej edycji Porsche. Podobnie jak samochód, występował w różnych odmianach barw. Jego cena wynosiła w 2017 roku 45 000 zł.


Koperta została wykonana z tytanu, natomiast tarczę i inspirowany felgą kultowego Porsche dekiel zegarka pokrywa wysokiej jakości szkło szafirowe. Dzięki temu widać pracę najmniejszych mechanizmów, które mogą poszczycić się 48-godzinną rezerwą chodu. Stylowa tarcza występowała w 6 odmianach kolorystycznych. Ergonomia rozmieszczenia poszczególnych liczników, datownika jak wskazówek jest wręcz perfekcyjna i przejrzysta.


Zegarek ten w 100% nawiązuje do przeszłci marki, która już wiele lat temu zaprezentowała światu swoje pierwsze czasomierze. Chronograf pracuje dzięki precyzyjnemu mechanizmowi COSC kaliber 01.200. Skórzany pasek również został wyprodukowany z tego samego materiału, który możemy znaleźć we wnętrzu sportowego Porsche. Niemal każdy z elementów nawiązuje do tradycji niemieckiej marki.


Właściciel takiego sprzętu z pewnością będzie wyróżniał się przy każdej okazji, niezależnie, czy podróżuje wówczas swoim Porsche lub nie. Seria limitowanych chronografów wciąż wzbudza zachwyt i nawet po kilku latach od premiery jest dobrą lokatą kapitału.

Autorzy zdjęć: materiały prasowe ze strony Porsche Design