Kultowe samochody, legendarne motocykle, parada ulicami stolicy, panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i ambasadorów wydarzenia: Marcina Prokopa, Marka Siudyma i Aleksandry Kutz. To wszystko i wiele innych atrakcji czeka 29 maja 2021 r. na uczestników trzeciego „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji” na placu Konesera na warszawskiej Pradze-Północ. Wstęp jest bezpłatny.
Motoryzacja nieodłącznie wiąże się ze Stanami Zjednoczonymi. To tam powstało wiele legendarnych pojazdów, zarówno tych na czterech, jak i dwóch kołach. Za oceanem spotkać można też bezkresne drogi, z historyczną Route 66 na czele, którą przez dekady przemierzały tysiące kultowych samochodów i motocykli. Teraz znaczną część z nich będzie można zobaczyć w Centrum Praskim Koneser.


Trzecie „Spotkanie Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji” to nie lada atrakcja dla miłników pojazdów rodem z USA i nie tylko. W programie wydarzenia (sobota, 29 maja 2021 r., godz. 12-20) znajduje się wiele interesujących punktów:

  • wystawa motocykli Harley-Davidson, Indian i customów (niestandardowych maszyn) oraz legendarnych amerykańskich samochodów;
  • panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości, a w nim pasjonujące opowieści i ciekawe rozmowy o podróżach i amerykańskiej kulturze;
  • parada amerykańskiej motoryzacji ulicami Warszawy;
  • pokazy ratownictwa motocyklowego;
  • strefa testowa motocykli i skuterów elektrycznych;
  • możliwość zwiedzenia Centrum Praskiego Koneser.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć zarówno kultowe motocykle i samochody, jak i najnowsze pojazdy producentów ze Stanów Zjednoczonych. Gratką będą również panele dyskusyjne z ambasadorami „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji”, którzy są wielkimi fanami dwóch i czterech kół zza oceanu: dziennikarzami i prezenterami – Marcinem Prokopem i Aleksandrą Kutz oraz aktorem Markiem Siudymem.

Szczegółowy harmonogram (29 maja 2021 r., plac Konesera w Warszawie):
12.00 – start wydarzenia;
13.30 – przywitanie gości specjalnych;
14.00 – panel (Marcin Prokop);
15.00 – parada samochodów i motocykli;
16.30 – panel (Marek Siudym);
17.30 – panel (Aleksandra Kutz);
20.00 – zakończenie wydarzenia.

Organizatorami trzeciego „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji są Centrum Praskie Koneser i Jack’s Motorcycles Group.
Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu


***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti.