W tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę przyjęcia chrześcijaństwa przez Mieszka I. I Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland 2016 w Gnieźnie będzie doskonałą okazją, aby przypomnieć Europie znaczenie tego wydarzenia.

Wraz ze chrztem Polski rozpoczął się nowy rozdział w dziejach państwa polskiego. Zmieniły się obyczaje, kultura oraz religia. Arkadiusz Szczepański, Organizator Zlotu, podkreśla: – Warto przypomnieć o historii kraju wszystkim uczestnikom wydarzenia – szczególnie kierowcom przybyłym z zagranicy. Fani aut z otwartym dachem przyjeżdżając do Wielkopolski, będą podziwiać nie tylko piękno sylwetek samochodów, ale także krajobrazy i historyczne miejsca, które zostaną im udostępnione do zwiedzania.
logo

Jedną z atrakcji Zlotu jest symboliczny Rajd „1050“ rozpocznie się 6. sierpnia punktualnie o godzinie 11:00. Zgodnie z programem uczestnicy pokonają blisko 100 km. Pierwszym punktem na trasie będzie Ostów Lednicki, stanowiący główną część Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, w którym mieści się rezerwat oraz Mały Skansen. Kierowcy z różnych regionów Polski, a także właściciele cabrio, pochodzący z innych krajów, będą mogli zobaczyć pozostałci grodu Mieszka I oraz baseny chrzcielne – symbole chrztu Polski. Jeden z kolejnych przystanków będzie stanowiło Grzybowo, w którym znajduje się gród z tarasem widokowym oraz Giecz z Rezerwatem Archeologicznym.
ilustracja 2
Na starcie kierowcy otrzymają informację o loklizacji pierwszego punktu rajdu. Na kolejnych etapach zostaną im przedstawione dalsze wskazówki. W trakcie trwania rajdu nie zabraknie niespodzianek aktywizujących wszystkich uczestników. Na godzinę 19:00 organizatorzy zaplanowali finał na Stadionie Miejskim ,,Mieszko‘‘ w Gnieźnie. Tam wyłonieni zostaną zwycięzcy Rajdu „1050“, dla których przewidziano nagrody w postaci monet okolicznościowych oraz zestawów gadżetów.
plakat CP2016

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Anna Hankiewicz
PR Manager
a.hankiewicz@cabriopoland.com
tel. 609 458 391