Wystawa zorganizowana przez Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie to gratka dla fanów polskiej motoryzacji. Od 1 lipca do 25 września w Sali Ratuszowej w Pałacu Kultury i Nauki można podziwiać Perły Polskiej Motoryzacji.

Wystawa pokazuje zróżnicowanie i bogactwo polskiej motoryzacji oraz niezwykłą kreatywność polskich inżynierów.

Codziennie w godzinach od 9 do 20 zwiedzający mogą zobaczyć blisko 40 modeli kultowych samochodów i motocykli dostępnych. Wśród nich elegancki CWS-T1, czyli pierwszy polski samochód osobowy produkowany seryjnie po odzyskaniu niepodległci, czy też kultowy Fiat 508, legendarna Syrena Sport, słynny De Dion Bouton oraz jedyny na świecie motocykl Choińskiego. Dopełnieniem wystawy są prototypy, które nie trafiły do produkcji seryjnej np. Beskid, Syrena Sport, Ogar i Wars.

Na wystawie znajdzie się również miejsce na humor i dobry żart – zaprezentowano m.in. model Buggy Quad Fiat 126p będący indywidualną przeróbką popularnego „malucha”, strażacki Żuk o dumnej nazwie Ramzes w wersji eksportowej do Egiptu, czy poczciwy Fiat 126p, którego odwiedzający będą mogli własnoręcznie przekonać się jak to niegdyś wybierano się na „wczasy w Bułgarii”.

Ekspozycji towarzyszą oprowadzenia kuratorskie. Wszystkie opisy zgromadzonych eksponatów dostępne są w wersji polskiej i angielskiej.

Polecamy!

Bilety wstępu:
Bilet normalny – 25 zł
Bilet ulgowy (dzieci i młodzież od 3 do 18 roku życia) – 17 zł
Bilet Senior / Student – 20 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 70 zł
Wstęp wolny: dzieci poniżej 3 roku życia oraz osoby niepełnosprawne