„LA design studio” to polska firma designerska, która oczarowała nie tylko rynek Polski, ale i cały świat, swoją kolekcją mebli, inspirowanych legendą amerykańskiej motoryzacji.

Choć elementy kolekcji wiernie odwzorowują amerykański samochód sportowy z lat sześćdziesiątych, to gliwickie studio, do ich produkcji, wcale go nie używa. Fragmenty nadwozia zostały w całci wykonane z aluminiowych blach. Tworzone są ręcznie w specjalistycznej manufakturze firmy.

„Spirit of 427”, bo tak brzmi nazwa jednej z kolekcji, zaskakuje koneserów motoryzacji i sztuki użytkowej bezkompromisowością wykonania.

W kolekcji wykorzystano wyłącznie skóry z fabrycznych wzorników Bentleya i Ferrari, a także oryginalne, kolekcjonerskie części samochodowe, takie jak zderzaki, wlewy paliwa czy światła, które w dodatku… świecą.

Biurko i stolik kawowy to masywne okazy, wykonane z litych, aluminiowych blach, o grubości 2cm. Zostały one ręcznie wypolerowane.

Każdy zamówiony mebel tworzony jest na zamówienie – klient może wybrać swoje kolory lub zamówić wersję dla miłników minimalizmu, w której aluminium nie jest pokryte lakierem, a jedynie surowo wypiłowane – oczywiście ręcznie.

Zamysłem studia, było przede wszystkim stworzenie designerskich, użytkowych mebli.

W tym celu, w sofie i fotelu, twórcy wyeksponowali piękne szczegóły samochodu, takie jak światła, klasyczne zderzaki, czy ręcznie polerowane pasy aluminiowe. Nietuzinkowe podejście do siedziska sofy, któremu nadano niesymetryczną formę, dodało szczyptę nowoczesności, tak klasycznej kolekcji. 

Ciekawym designem odznaczają się także biurko oraz stolik. Ich blaty mają kształt obrysu maski, legendarnego amerykańskiego samochodu sportowego, a nogi dyskretnie nawiązują do cylindra silnika. Wszystkie aluminiowe powierzchnie, które nie są pokryte lakierem, zostały ręcznie wypolerowane.

Doskonałym dodatkiem kompletu jest nastrojowa lampa, stylizowana na sportowy tłumik samochodowy. Światło wydobywa się delikatnie z centralnie umieszczonej, szklanej, matowej rury, poprzez spiralnie umiejscowione otwory, a także z końcówki wydechu. Warto zwrócić uwagę na – wyglądające jak flansze układu wydechowego – nogi lampy, które są zakończone dokładnie tak samo, jak te w sofie i fotelu. 

Każdy element kolekcji, pomimo swojego unikalnego wyglądu spełnia funkcję użytkową – jest wygodny i praktyczny.

Kolekcja „Spirit of 427” to obecnie 5 elementów:
• Sofa427
Sofa inspirowana przodem samochodu, jednak poszerzona o 50 cm, tak aby miejsce na niej znalazły swobodnie dwie osoby. Dwa pasy biegnące przez środek sofy to nie lakier czy chrom, ale prawdziwy metal – wypolerowane aluminium.
• Armchair427
Wiernie odwzorowany tył samochodu w postaci fotela. Jednak, tak jak w sofie, otwory na nadkola i same koła zostały zastąpione opływowymi kształtami z ręcznie kształtowanej blachy aluminiowej. Wieczorem zachwyca żarem czerwonych świateł stopu.
• CoffeTable427
Stolik kawowy, inspirowany maską samochodu. Jego blat ma dokładny kształt maski, a na jego górze znajduje się idealnie odwzorowany wlot powietrza. Ten cieszący oko element nie wpływa na użyteczność stolika, który wciąż w 100% pełni powierzoną mu funkcję.
• OfficeTable427
Biurko gabinetowe, także w kształcie maski. Powiększone tak, aby sprostać wymaganiom miejsca do pracy. Podobnie jak w stoliku, w przedniej części maski, w aluminium wprawiono miedziane logo „LA design studio”.
• StandingLamp427
Lampa wykonana ze stali nierdzewnej, w swoim kształcie i technologii wykonania, inspirowana tłumikiem samochodowym. Wydobywające się z niej światło, i sama forma lampy, budują fantastyczną atmosferę. Poza spiralnie umiejscowionymi otworami, światło emanuje także, z obrotowego wylotu tłumika, wietlając ścianę, na którą jest skierowany.

Sylwetki twórców LA design studio.

Andrzej Sapierzyński, zawodowo od wielu lat manager i biznesman, a prywatnie wielki miłnik dobrego stylu oraz wyjątkowych przedmiotów sztuki użytkowej.

Łukasz Siódmok, designer oraz utalentowany inżynier o zacięciu motoryzacyjnym. Przed kilkoma laty kierownik projektu, ręcznie tworzonego samochodu typu hot rod, przeznaczonego na rynek amerykański.

Zarażeni swoimi zamiłowaniami oraz wspólną pasją tworzenia, od pierwszego spotkania, nie odstąpili na krok realizacji swojego – jak twierdzą – projektu życia. Już teraz, okazał się on, być wielkim sukcesem. 

Redakcja KlassikAuto.pl poleca!

Kontakt:
LA design studio tel: +48 505 006 005, +48 505 231 505
Kazimierza Wielkiego 5/2, Gliwice, Poland e-mail: [email protected], www.la-ds.com