Szanowni Miłnicy Oldtimerów!

W dniach od 13-15 kwietnia 2018 roku w Parku Węgierskiej Historii Kolejnictwa (Magyar Vasúttörténeti Park) w Budapeszcie po raz kolejny zostanie zorganizowana XII. już edycja Oldtimer Show. Impreza ta przeznaczona jest zarówno dla miłników oldtimerów, jak i ich rodzin.

Jak Państwo na pewno mogli zauważyć, w ciągu ostatnich dwóch lat wystawa Oldtimer Show, ze względu na prezentowane eksponaty, nabrała bardziej międzynarodowego charakteru. Organizatorzy z jednej strony chcieliby pokazać nowości, z drugiej jednak życzyliby sobie także wzmocnienia zagranicznych kontaktów związanych z oldtimerami. W grudniu zeszłego roku, właśnie w tym celu, została utworzona Liga Węgierskich Oldtimerów.

Jej członkowie biorą udział w wielu zagranicznych wydarzeniach, reprezentując Węgry swoimi przedwojennymi pojazdami. Nie oznacza to, że mieszkający na Węgrzech właściciele oldtimerów mieliby się usunąć w cień. Wręcz przeciwnie! Chcielibyśmy Was aktywować. Także i w tym roku mielibyśmy dla Was bardzo atrakcyjne nagrody. W ostatnim dniu trwania imprezy każdy pojazd zarejestrowany na wystawę Oldtimer Show otrzyma wykonaną z brązu pamiątkową plakietę. Oprócz tego, w różnych kategoriach wiekowych i producentów samochodów, zostanie rozdanych 40 nagród. Będą one przyznane najbardziej oryginalnym i najpiękniejszym pojazdom przez Jury składające się z profesjonalistów. (Jest nam niezmiernie przykro, że w naszym kraju, w wielu przypadkach, przyznawanie nagród w wydarzeniach związanych z oldtimerami odbywa się w sposób nieprofesjonalny oraz, że laureatmi nagród nie są właściciele pojazdów. Firma Oldtimer Show Kft. uważa, że uczciwość i gościnność, jakiej można doświadczyć w Europie Wschodniej, powinny być przykładem do naśladowania). Biorąc pod uwagę duży sukces jaki odnieśliśmy w roku ubiegłym także i w tym roku przekażemy nagrody dla zwycięzców w formie ogromnych pucharów w kształcie tłoka!
klassik auto (2)

Oczekujemy na zgłoszenia właścicieli dotychczas ukrywanych oldtimerów, nowych nabytków z zagranicy, jak również tych wszystkich pojazdów, które uda się odrestaurować do czasu rozpoczęcia (wystawy) Oldtimer Show.
Chcielibyśmy, aby restauratorzy byli dumni ze swojej pracy, a właściciele ze swoich nowych nabytków.

Wystawa Oldtimer Show zostanie zorganizowana jak zwykle w parowozowniach Orient i West, gdzie zostanie zapewniona odpowiednia ochrona.

Wystawcy mogą ubiegać się o udział w imprezie podając następujące dane:
Nazwisko i imię właściciela lub restauratora, dane kontaktowe, typ pojazdu przeznaczonego na wystawę, jego rok produkcji, oraz 2-3 zdjęcia, które należy przesłać w e-mailu na następujący adres: [email protected]
Pierwszy termin zgłoszenia: 31 grudzień 2017r.
Drugi termin zgłoszenia: 15 marzec 2018r.
klassik auto (3)
Zgłoszenia pojazdów przyjmujemy w następujących kategoriach:
– pojazdy oldtimer
– pojazdy antyczne
– pojazdy youngtimer
– motocykle oldtimer
– motocykle antyczne
– traktory
– autobusy
– samochody ciężarowe
– silniki stacjonarne
– pojazdy wojskowe
według producentów: węgierskie, RWPG, Europa Zachodnia, USA

Na wystawę Oldtimer Show możemy przyjąć zgłoszenia tylko takich pojazdów, które nie były publicznie zaprezentowane na Węgrzech w okresie 6 miesięcy poprzedzających naszą imprezę. Nie możemy też przyjąć zgłoszenia takiego pojazdu, który brał udział w wystawie Oldtimer Show w ciągu ostatnich trzech lat. O kwalifikacji zgłoszonych pojazdów organizatorzy prześlą powiadomienia. Właścicielom wybranych pojazdów prześlemy wzór arkusza danych technicznych, który w ciągu kilku dni trzeba będzie odesłać. Jeśli organizator otrzyma wymagane dane, wówczas sfinalizujemy udział danego pojazdu w wystawie. Z każdego typu pojazdu przyjmujemy tylko po jednym zgłoszeniu (np. wersje sedan i kabriolet Mercedesa W111 są uważane za oddzielne typy). W przypadku późniejszego zgłoszenia takiego samego typu pojazdu niestety nie będziemy mogli zakwalifikować go na wystawę. Tak więc liczy się kolejność zgłoszeń, jak również kwalifikacja jakościowa.
klassik auto (4)

Po wcześniejszym uzgodnieniu, dla klubów i kolekcjonerów możemy zapewnić oddzielne stoisko. Dla podmiotów gospodarczych zajmujących się restauracją i handlem oldtimerami możemy zapewnić udział w wystawie na dwa sposoby: jako aktywny wystawca (z płatną powierzchnią wystawienniczą i prawem do reklamy) lub, jako wystawca pasywny (z możliwością bezpłatnej prezentacji w sekcjach tematycznych). Od niedawna wprowadzoną nowością jest umieszczenie w dolnej części arkusza technicznego pojazdu następujących danych: SPRZEDAJĄCY pojazd, nazwisko i imię właściciela, nazwisko i imię, oraz numer telefonu lub adres strony internetowej restauratora. Jak powszechnie wiadomo Oldtimer Show odwiedza wielu zagranicznych gości, z których gros robi to w celu nawiązania kontaktów branżowych lub/i kontaktów o charakterze czysto handlowym. Organizator nie zamierza w nich uczestniczyć, ani pobierać z tego tytułu żadnej prowizji. Celem flagowym Oldtimer Show Kft. jest budowanie MOSTÓW pomiędzy Węgrami zamieszkałymi na Węgrzech i na obczyźnie, oraz jak największą ilością zagranicznych miłników oldtimerów.

Wszyscy właściciele oldtimerów, których pojazd nie został zakwalifikowany (zbyt niski poziom, spóźnione zgłoszenie, duplikat) lub chcieliby wziąć udział z drugim swoim pojazdem w wystawie, mają możliwość wzięcia udziału w „Spotkaniu Oldtimerów”.

Lokalizacja: teren Parku Węgierskiej Historii Kolejnictwa (Magyar Vasúttörténeti Park), okolice Wieży Ciśnień (Víztorony) (wejście przez bramę nr 2.) Wjazd w piątek o dowolnej porze, w sobotę i niedzielę wjazd możliwy jest tylko w godzinach przedpołudniowych! Osoby, które przyjadą po południu nie będą miały możliwości wjazdu na teren wystawy.
klassik auto 1 (1)

Plan imprezy można pobrać ze strony internetowej: www.oldtimershow.hu
Uwaga! Udział w Spotkaniu Oldtimerów także podlega wcześniejszej rejestracji; jej ostateczny termin to 1 kwietnia 2018 roku.

W chwili składania zgłoszenia należy podać następujące dane: typ zgłaszanego pojazdu, jego rocznik, numer rejestracyjny, nazwisko i imię właściciela, oraz dołączyć jedno zdjęcie pojazdu (można dokonywać zgłoszeń nie tylko samochodów, ale również np. przedwojennych motocykli).

Uczestnik Spotkania Oldtimerów musi zaznaczyć też, którego dnia chciałby wziąć udział w imprezie. Na Spotkaniu Oldtimerów, po uprzednim uzgodnieniu tego z organizatorami, będzie możliwość pozostawienia swojego pojazdu na 3 dni. W takim przypadku właściciel otrzyma identyfikator-opaskę na nadgarstek- uprawniający do wejścia na teren wystawy, także w końcu tygodnia.

W standardowym przypadku, właściciel pojazdu biorącego udział w Oldtimer Show może bezpłatnie uczestniczyć danego dnia w wystawie, natomiast jego pasażerowie zobowiązani są do zakupienia biletów wstępu.

Na Spotkanie Oldtimerów nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć miejsca dla nieograniczonej ilości samochodów, dlatego prosimy o zarejestrowanie tylko tych pojazdów, które na pewno pojawią się w wyznaczonym dniu. Jeśli ktoś zarezerwuje miejsce i go nie wykorzysta, wówczas przy najbliższej imprezie, przy rejestracji, zostanie pominięty.
Uwaga! Na teren Spotkania Oldtimerów w ciągu jednego dnia można wjechać tylko raz.
Nie ma możliwości powtórnego wyjazdu i wjazdu tego samego dnia.
klassik auto 1 (2)

Informacje dla zwiedzających:
Oldtimer Show 2018 odbywa się na powierzchni 10 hektarów. Na terenie imprezy dostępne są bezpłatne parkingi, a na zwiedzających czeka wiele atrakcji. Parking i korzystanie z toalety są bezpłatne. Samochody można także zaparkować bezpłatnie przy ulicy Tatai, oraz w jej okolicach. Ze względu na spodziewaną dużą ilość zwiedzających zalecamy korzystanie ze specjalnej, bezpłatnej linii autobusowej o nazwie Fesztiválbusz.

Prosimy szczególnie zwiedzających z Budapesztu – w celu uniknięcia zatorów drogowych – o korzystanie z naszych bezpłatnych usług! W trakcie całego czasu trwania imprezy autobusy sukcesywnie będą przewoziły zwiedzających od Dworca Zachodniego (Nyugati-Pályaudvar) do Parku Węgierskiej Historii Kolejnictwa (Magyar Vasúttörténeti Park) tam i spowrotem. Godziny otwarcia Oldtimer Show będą jak zwykle w piątek od godz. 13.00 do 18.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 9.00 do 18.00.

Bilety wstępu można zakupić w tej samej cenie co w 2016 roku. Bilety w przedsprzedaży można nabyć w znanych krajowych i zagranicznych biurach sprzedaży biletów lub na stronie internetowej, przez portal Ticketportal.hu
Będzie je można także kupić na miejscu za gotówkę, płacąc kartą bankową lub węgierską kartą o nazwie SZÉP, względnie korzystając z voucherów Erzsébet.

Zapraszamy Czytelników KlassikAuto.pl
Organizatorzy

Od red.: Zapraszamy do zgłaszania nam już przyszłorocznych imprez i do skorzystania z naszego patronatu medialnego. Informacja o zasadach w stopce strony.
patronat-250x250