W dniach od 13-15 kwietnia 2018 roku w Parku Węgierskiej Historii Kolejnictwa (Magyar Vasúttörténeti Park) w Budapeszcie po raz kolejny zostanie zorganizowana XII. już edycja Oldtimer Show. Impreza ta przeznaczona jest zarówno dla miłników oldtimerów, jak i ich rodzin.

Jak Państwo na pewno mogli zauważyć, w ciągu ostatnich dwóch lat wystawa Oldtimer Show, ze względu na prezentowane eksponaty, nabrała bardziej międzynarodowego charakteru. Organizatorzy z jednej strony chcieliby pokazać nowości, z drugiej jednak życzyliby sobie także wzmocnienia zagranicznych kontaktów związanych z oldtimerami. W grudniu zeszłego roku, właśnie w tym celu, została utworzona Liga Węgierskich Oldtimerów.
Jej członkowie biorą udział w wielu zagranicznych wydarzeniach, reprezentując Węgry swoimi przedwojennymi pojazdami. Nie oznacza to, że mieszkający na Węgrzech właściciele oldtimerów mieliby się usunąć w cień. Wręcz przeciwnie! Chcielibyśmy Was aktywować. Także i w tym roku mielibyśmy dla Was bardzo atrakcyjne nagrody. W ostatnim dniu trwania imprezy każdy pojazd zarejestrowany na wystawę Oldtimer Show otrzyma wykonaną z brązu pamiątkową plakietę. Oprócz tego, w różnych kategoriach wiekowych i producentów samochodów, zostanie rozdanych 40 nagród. Będą one przyznane najbardziej oryginalnym i najpiękniejszym pojazdom przez Jury składające się z profesjonalistów. (Jest nam niezmiernie przykro, że w naszym kraju, w wielu przypadkach, przyznawanie nagród w wydarzeniach związanych z oldtimerami odbywa się w sposób nieprofesjonalny oraz, że laureatami nagród nie są właściciele pojazdów. Firma Oldtimer Show Kft. uważa, że uczciwość i gościnność, jakiej można doświadczyć w Europie Wschodniej, powinny być przykładem do naśladowania). Biorąc pod uwagę duży sukces jaki odnieśliśmy w roku ubiegłym także i w tym roku przekażemy nagrody dla zwycięzców w formie ogromnych pucharów w kształcie tłoka!

Oczekujemy na zgłoszenia właścicieli dotychczas ukrywanych oldtimerów, nowych nabytków z zagranicy, jak również tych wszystkich pojazdów, które uda się odrestaurować do czasu rozpoczęcia (wystawy) Oldtimer Show.
Chcielibyśmy, aby restauratorzy byli dumni ze swojej pracy, a właściciele ze swoich nowych nabytków.
Wystawa Oldtimer Show zostanie zorganizowana jak zwykle w parowozowniach Orient i West, gdzie zostanie zapewniona odpowiednia ochrona.
image003

Wystawcy mogą ubiegać się o udział w imprezie podając następujące dane:
Nazwisko i imię właściciela lub restauratora, dane kontaktowe, typ pojazdu przeznaczonego na wystawę, jego rok produkcji, oraz 2-3 zdjęcia, które należy przesłać w e-mailu na następujący adres: [email protected]
Pierwszy termin zgłoszenia: 31 grudzień 2017r.
Drugi termin zgłoszenia: 15 marzec 2018r.
Zgłoszenia pojazdów przyjmujemy w następujących kategoriach:
– pojazdy oldtimer
– pojazdy antyczne
– pojazdy youngtimer
– motocykle oldtimer
– motocykle antyczne
– traktory
– autobusy
– samochody ciężarowe
– silniki stacjonarne
– pojazdy wojskowe
według producentów: węgierskie, RWPG, Europa Zachodnia, USA

Na wystawę Oldtimer Show możemy przyjąć zgłoszenia tylko takich pojazdów, które nie były publicznie zaprezentowane na Węgrzech w okresie 6 miesięcy poprzedzających naszą imprezę. Nie możemy też przyjąć zgłoszenia takiego pojazdu, który brał udział w wystawie Oldtimer Show w ciągu ostatnich trzech lat. O kwalifikacji zgłoszonych pojazdów organizatorzy prześlą powiadomienia. Właścicielom wybranych pojazdów prześlemy wzór arkusza danych technicznych, który w ciągu kilku dni trzeba będzie odesłać. Jeśli organizator otrzyma wymagane dane, wówczas sfinalizujemy udział danego pojazdu w wystawie. Z każdego typu pojazdu przyjmujemy tylko po jednym zgłoszeniu (np. wersje sedan i kabriolet Mercedesa W111 są uważane za oddzielne typy). W przypadku późniejszego zgłoszenia takiego samego typu pojazdu niestety nie będziemy mogli zakwalifikować go na wystawę. Tak więc liczy się kolejność zgłoszeń, jak również kwalifikacja jakościowa.

Po wcześniejszym uzgodnieniu, dla klubów i kolekcjonerów możemy zapewnić oddzielne stoisko. Dla podmiotów gospodarczych zajmujących się restauracją i handlem oldtimerami możemy zapewnić udział w wystawie na dwa sposoby: jako aktywny wystawca (z płatną powierzchnią wystawienniczą i prawem do reklamy) lub, jako wystawca pasywny (z możliwością bezpłatnej prezentacji w sekcjach tematycznych). Od niedawna wprowadzoną nowością jest umieszczenie w dolnej części arkusza technicznego pojazdu następujących danych: SPRZEDAJĄCY pojazd, nazwisko i imię właściciela, nazwisko i imię, oraz numer telefonu lub adres strony internetowej restauratora. Jak powszechnie wiadomo Oldtimer Show odwiedza wielu zagranicznych gości, z których gros robi to w celu nawiązania kontaktów branżowych lub/i kontaktów o charakterze czysto handlowym. Organizator nie zamierza w nich uczestniczyć, ani pobierać z tego tytułu żadnej prowizji. Celem flagowym Oldtimer Show Kft. jest budowanie MOSTÓW pomiędzy Węgrami zamieszkałymi na Węgrzech i na obczyźnie, oraz jak największą ilością zagranicznych miłników oldtimerów.

Wszyscy właściciele oldtimerów, których pojazd nie został zakwalifikowany (zbyt niski poziom, spóźnione zgłoszenie, duplikat) lub chcieliby wziąć udział z drugim swoim pojazdem w wystawie, mają możliwość wzięcia udziału w „Spotkaniu Oldtimerów”.
Lokalizacja: teren Parku Węgierskiej Historii Kolejnictwa (Magyar Vasúttörténeti Park), okolice Wieży Ciśnień (Víztorony) (wejście przez bramę nr 2.) Wjazd w piątek o dowolnej porze, w sobotę i niedzielę wjazd możliwy jest tylko w godzinach przedpołudniowych! Osoby, które przyjadą po południu nie będą miały możliwości wjazdu na teren wystawy.

Plan imprezy można pobrać ze strony internetowej: www.oldtimershow.hu
Uwaga! Udział w Spotkaniu Oldtimerów także podlega wcześniejszej rejestracji; jej ostateczny termin to 1 kwietnia 2018 roku.
berendezési térkép 2018-as Oldt. Show
W chwili składania zgłoszenia należy podać następujące dane: typ zgłaszanego pojazdu, jego rocznik, numer rejestracyjny, nazwisko i imię właściciela, oraz dołączyć jedno zdjęcie pojazdu (można dokonywać zgłoszeń nie tylko samochodów, ale również np. przedwojennych motocykli).
Uczestnik Spotkania Oldtimerów musi zaznaczyć też, którego dnia chciałby wziąć udział w imprezie. Na Spotkaniu Oldtimerów, po uprzednim uzgodnieniu tego z organizatorami, będzie możliwość pozostawienia swojego pojazdu na 3 dni. W takim przypadku właściciel otrzyma identyfikator-opaskę na nadgarstek- uprawniający do wejścia na teren wystawy, także w końcu tygodnia.

W standardowym przypadku, właściciel pojazdu biorącego udział w Oldtimer Show może bezpłatnie uczestniczyć danego dnia w wystawie, natomiast jego pasażerowie zobowiązani są do zakupienia biletów wstępu.
Na Spotkanie Oldtimerów nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć miejsca dla nieograniczonej ilości samochodów, dlatego prosimy o zarejestrowanie tylko tych pojazdów, które na pewno pojawią się w wyznaczonym dniu. Jeśli ktoś zarezerwuje miejsce i go nie wykorzysta, wówczas przy najbliższej imprezie, przy rejestracji, zostanie pominięty.
Uwaga! Na teren Spotkania Oldtimerów w ciągu jednego dnia można wjechać tylko raz.
Nie ma możliwości powtórnego wyjazdu i wjazdu tego samego dnia.

Informacje dla zwiedzających:
Oldtimer Show 2018 odbywa się na powierzchni 10 hektarów. Na terenie imprezy dostępne są bezpłatne parkingi, a na zwiedzających czeka wiele atrakcji. Parking i korzystanie z toalety są bezpłatne. Samochody można także zaparkować bezpłatnie przy ulicy Tatai, oraz w jej okolicach. Ze względu na spodziewaną dużą ilość zwiedzających zalecamy korzystanie ze specjalnej, bezpłatnej linii autobusowej o nazwie Fesztiválbusz.
Prosimy szczególnie zwiedzających z Budapesztu – w celu uniknięcia zatorów drogowych – o korzystanie z naszych bezpłatnych usług! W trakcie całego czasu trwania imprezy autobusy sukcesywnie będą przewoziły zwiedzających od Dworca Zachodniego (Nyugati-Pályaudvar) do Parku Węgierskiej Historii Kolejnictwa (Magyar Vasúttörténeti Park) tam i spowrotem. Godziny otwarcia Oldtimer Show będą jak zwykle w piątek od godz. 13.00 do 18.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 9.00 do 18.00.

Bilety wstępu można zakupić w tej samej cenie co w 2016 roku. Bilety w przedsprzedaży można nabyć w znanych krajowych i zagranicznych biurach sprzedaży biletów lub na stronie internetowej, przez portal Ticketportal.hu
Będzie je można także kupić na miejscu za gotówkę, płacąc kartą bankową lub węgierską kartą o nazwie SZÉP, względnie korzystając z voucherów Erzsébet.
info: www.oldtimershow.hu facebook.com / Oldtimer Show

Zapraszamy Czytelników KlassikAuto.pl
Organizatorzy