Każdy z kandydatów na kierowcę chciałby zdać za pierwszym razem na prawo jazdy. Tym bardziej, że taka próba wiąże się z ogromnym stresem, a każdy kolejny egzamin z dodatkowymi kosztami. O czym więc warto pamiętać, aby udało się za pierwszym podejściem?

  1. Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy?
  2. Pilnuj egzaminatora
  3. Stosuj się do zasad

Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy?

Na początek musi być decyzja, nietrudno ją podjąć wiedząc, że najbardziej w życiu przydaje się mieć prawo-jazdy. Kraków to miasto, gdzie znajdzie się wiele szkół nauki jazdy, ale ta jedna szkoła „Orzeł” zasługuje na wspomnienie oraz zwrócenie uwagi na ich ofertę. Bardzo ważne, aby wybrać szkołę, dla której priorytetem jest zdawalność kursantów. Szkoła Jazdy w Krakowie „Orzeł” stawia na rzetelną naukę. Jeśli chodzi o ich platformę, to przeprowadzają wykłady online w czasie rzeczywistym, podczas których ma się możliwość porozmawiania z wykładowcą. Jest to bardzo ważne, dzięki temu możemy na bieżąco dopytywać mając jakiekolwiek wątpliwości. Zwróćmy też uwagę na ich cennik. Nauka jazdy Kraków to ceny dopasowane do możliwości klientów, nie są wygórowane, rzec by można konkurencyjne. Podpytajmy znajomych przy wyborze szkoły, tak byśmy mieli pewność, że zarówno wykładowcy, jak i instruktorzy dopełnią wszelkich starań, abyśmy mogli za pierwszym podejściem zdać egzamin.

Pilnuj egzaminatora

Powszechnie wiadomo, że nie tylko my musimy przestrzegać przepisów, ale również egzaminator ma obowiązek przestrzegania pewnych zasad, jak choćby polecenia na egzaminie wydawane przez egzaminatora, nie mogą kłócić się z przepisami ruchu drogowego. Egzaminatorowi nie wolno też wydawać poleceń w ostatniej chwili. Jego polecenia muszą być wydawane tak, by spokojnie można je było wykonać, bez narażania się na wypadek. Pamiętajmy, że egzaminator nie może nas zostawiać samych w samochodzie, który służy do egzaminowania. O takich rzeczach z pewnością poinformują nas wykładowcy nauki jazdy z Krakowa.

Stosuj się do zasad

Jest kilka zasad o których powinniśmy pamiętać, a niestety te błędy są najczęściej popełniane:

– nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu,

– nieustąpienie pieszemu na przejściu dla pieszych,

– niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Ale dopóki nie zdamy egzaminu na placu manewrowym, nie ma szans wyjechać na ulicę, a tu także popełniamy błędy, bądź jesteśmy niedoinformowani. Jak choćby nie potrafimy opisać podzespołów pod maską samochodu. Bardzo często też najechanie na pachołek eliminuje nas z dalszej jazdy, czy też brak umiejętności ruszania z miejsca do przodu stojąc na wzniesieniu.

Pamiętajmy, że jeśli tylko jesteśmy pewni swego mamy zawsze możliwość odwołania się. Mając zastrzeżenia możemy wnieść skargę. Pozytywne jej rozpatrzenie pozwala nam na kolejny egzamin, który opłacany jest przez WORD. Miejmy jednak świadomość, że najczęściej odwołania rozpatrywane są negatywnie dla kursantów, róbmy więc wszystko aby zdać za pierwszym razem. Szkoła jazdy w Krakowie dopełni wszelkich starań, aby właśnie tak było.