Z wizytą w muzeum.


Zapraszamy na materiał VIDEO:

Na podstawie zdjęć autorstwa Mariusza Kucharza

Adres:
Porscheplatz 1
70435 Stuttgart-Zuffenhausen
Niemcy

tel. 0049 (0)711 – 911 20 911
e-mail: [email protected]

Godziny otwarcia:
wtorek – niedziela w godzinach od 9.00 do 18.00
ostatni zwiedzający mogą wejść do godz. 17.30
a

Opłata za wstęp:
Dorośli – 8 Euro
Dzieci do 14 roku życia (pod opieką dorosłych) – 4 Euro
Bilet rodzinny (2 dorosłych + 1 dziecko) – 20 Euro
Grupy (od 10 osób) – 6 Euro

Budowę Muzeum Porsche w Stuttgarcie zakończono w 2008 roku. Budynek muzeum ma bardzo oryginalny kształt litery V, przez co konstrukcja muzeum wydaje się unosić nad ziemią. Architektura tego obiektu nawiązuje do dynamicznego charakteru marki Porsche.
d

Powierzchnia muzeum obejmuje 28 000 m2 i mieści aż 80 samochodów w ciągłej ekspozycji. Łącznie muzeum dysponuje 400 samochodami wyścigowymi i sportowymi, a ponieważ większość z nich bierze udział w rajdach pojazdów zabytkowych eksponaty muzeum ciągle się zmieniają. Co najważniejsze wszystkie auta stanowiące ekspozycję muzeum są sprawne – nawet te najstarsze i najdroższe.

Oprócz słynnych, kultowych pojazdów, takich jak Porsche 356, 550, 911 i 917, pośród eksponatów można spotkać wybitne osiągnięcia techniczne prof. Ferdynanda Porsche z początku 20 wieku.
e

W muzeum znajduje się również sklep, w którym zwiedzający znajdą ciekawe i atrakcyjne przedmioty związane z historią Porsche. Można tam znaleźć ponad tysiąc różnych przedmiotów, takich jak książki, kalendarze, płyty DVD, modele samochodów i T-shirty. Jest tam również księgarnia, gdzie na miłników tej marki czekają ciekawe historyczne wydania oraz przedmioty kolekcjonerskie dotyczące marki Porsche.
c

Na drugim piętrze muzeum znajduje się również restauracja z osobnym wejściem, czynna w godzinach otwarcia muzeum.

Muzeum jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych, na terenie muzeum znajdują się specjalne pochylnie oraz widny. Zwiedzający mogą również liczyć na pomoc personelu muzeum.
f

Zuffenhausen jest siedzibą Porsche – co to oznacza? Oprócz muzeum, czy autoryzowanego salonu Porsche, znajdują się tam także fabryki produkcyjne tej marki.

Warto odwiedzić!
b