W dniach 25-26 czerwca miłnicy dawnej motoryzacji będą mieli okazję spotkać się po raz siódmy na Ogólnopolskim Zlocie Pojazdów „MotoLegendy PRL”.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gorlic Pan Rafał Kukla.

Tegoroczna edycja zlotu ma charakter międzynarodowy: wystartuje w sobotę z gorlickiego rynku w kierunku słowackiego Bardejova. Po drodze, na Magurze Małastowskiej odbędzie się pokazowy przejazd na trasie Magurskiego Wyścigu Górskiego, eliminacji Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Dzięki współpracy Automobilklubu Bieckiego z Agencją Reklamową Elefant, organizatorem zlotu, na tej malowniczej trasie pojawi się prawie 100 pojazdów!

Następnie wszystkie „legendy” udadzą się do Regietowa oraz zwiedzą zabytkową cerkiew w Kwiatoniu, najlepiej zachowaną cerkiew łemkowską w Polsce, wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Po południu odbędzie się prezentacja na rynku w Bardejovie, a uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzania wraz z przewodnikiem okolicznych zabytków.

W Krempnej, gdzie będzie baza noclegowa zlotu, w niedzielę rano uczestnicy zwiedzą muzeum Magurskiego Parku Narodowego.

Jak co roku najbardziej oryginalnie zachowane egzemplarze pojazdów (wyprodukowane do 1990 roku) zostaną nagrodzone specjalnymi wyróżnieniami na zakończeniu zlotu, które odbędzie się na rynku w Gorlicach.

www.motolegendy.pl

Serdecznie zapraszamy!
Zbigniew Kotarba

Tel.: 602 112 341