Majowe targi motoryzacyjne w Krakowie w tym roku odbyły się pod hasłem „Odpal emocje”. Organizatorzy przygotowali moc wrażeń i atrakcji dla fanów samochodów w każdym wieku. Prezentowano techniczne nowinki i oczywiście – legendarne klasyki. Blisko 80 wystawców, barwny przegląd samochodów i tysiące odwiedzających!

Teren przed wejściem na targi przygotowano na rozmaite pokazy. Dwudniowy program był tu przebogaty, np. TurboWorks Drift Team z ekscytującym driftem;  Damian „BOJU” Bojdoł Stunts w pokazie motocyklowym, Eryk Goczał z Energylandia Extreme Show.

Odbyły się: wyścig ligi Time Attack Poland, pokazy technik prowadzenia pojazdu i ratownictwa motocyklowego oraz przejazdy zwycięzców konkursów przygotowanych na stoiskach High Class Rent, Time Attack Poland, Motolegendy PRL. Była też okazja, by zobaczyć i poznać nowy model Polaris RZR RS1 oraz pierwszy w 100% elektryczny Quad.

Najważniejszym elementem oczywiście był Salon Samochodów Rodzinnych, Miejskich, SUVów oraz Samochodów klasy Premium. W tej przestrzeni można było porównywać różne samochody zgromadzone w niepowtarzalnym wyborze w jednym miejscu i czasie. Na stoiskach pojawiły się także samochody elektryczne m.in. z oferty Tesli i Hyundaia, a zabytkowe samochody prezentowali przedstawiciele Automobilklubu Krakowskiego.

Strefę PRL poświęcono unikalnym egzemplarzom samochodów z tego okresu oraz tzw. youngtimery. Obejrzeć można było 50 aut z lat 1960-1980, np. Warszawa, Syrena, Fiat 126p, Fiat 125p, Trabant, Volkswagen Garbus, Polonez, Syrena, Lada, BMW, Wołga, Dacia.

Po raz 17. już odbył się Tuning Show. Niemal setka najlepiej zmodyfikowanych pojazdów. samochodów się prezentowała i wszystkie uczestniczyły w turnieju Wojna „Północ – Południe”, czyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach Stylizacji Pojazdów. Na tzw. Scenie Tunerskiej, tj. w hali poświęconej całkowicie tej dziedzinie motoryzacji odbywały się pokazy specjalistycznego auto detailingu i car wrappingu, były spotkania z ekspertami i udziałem publiczności. Własne projekty prezentował Dragon Autoryzowany Salon Harley-Dawidson.

Dla publiczności przygotowano także liczne stoiska wyposażenia, pielęgnacji samochodów z produktami i usługami w zakresie wyglądu, bezpieczeństwa, komfortu jazdy, kosmetyki itp.

Na Scenie Głównej przede wszystkim prowadzono spotkania z gwiazdami, takimi jak: Sebastian Kraszewski (KicksterTV), jeden z najpopularniejszych twórców motoryzacyjnych na YouTubie; Grzegorz Duda – mechanik  („Garaż Dudy” w TVN Turbo) i jego syn kierowca wyścigowy Karol Duda w dyskusji międzypokoleniowej; Mikołaj „Miko” Marczyk i Szymon Gospodarczyk z zespołu Škoda Polska Motorsport – wicemistrzowie Polski w rajdach samochodowych; Zachary Zawadzki (Zachar OFF) – influencer motoryzacyjny oraz Andrzej Jaroszewicz – kierowca rajdowy, współtwórca rodka Badawczo-Rozwojowego FSO. O Januszu Kuligu rozmawiano z Agnieszką Golą – autorką książki Janusz Kulig. Niedokończona historia”. Ciekawostką była debata z udziałem specjalistów nt. Elektryczna rewolucja, nowe technologie i ochrona środowiska – jak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji?

Pozostałe wydarzenia towarzyszące podzielono na kolejne strefy, jak: Bezpieczeństwa – z prezentacją szkoleń, symulatorów, pokazów ratowniczych, stoiskami firmowymi i sprzętem; Akademicką – w której przedstawiono najnowsze koncepcje opracowywane w polskich uczelniach wyższych; Modeli RC, czyli drift i trial RC – pokazy oraz wyścigi; Motocykli i Quadów – specjalna strefa targowa i pokazy motocyklowe a w Parku Maszyn można było poznać techniczne zaplecze gwiazd motorsportu.

Moto Show Kraków 2019 to interesujące wydarzenie dla miłników motoryzacji, ukazuje różne pasje, zainteresowania, rozwój przemysłu oraz niezwykłą kreatywność i indywidualizm kierowców oraz właścicieli aut różnych marek, modeli i roczników.

Zapraszamy do skorzystania również z naszego patronatu medialnego. Szczegółowe informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/