Najnowsza aukcja oldtimerów organizowana przez Auctionatę. Dnia 4 maja br. ponownie zostanie przeprowadzona aukcja online stream przez berliński dom aukcyjny Auctionata.


Na obecnej aukcji dwa pojazdy będą obchodziły ważny jubileusz; jednym z nich będzie ponadczasowy klasyk Mercedes 190 SL, który w bieżącym roku będzie świętował swoje 60 urodziny. Ten uwielbiany przez wielu entuziastów sportowy samochód zadebiutował na zorganizowanej w Nowym Jorku wystawie „International Motor Sports Show“ jako prototyp, by w marcu 1955 roku zostać przedstawionym w ostatecznej formie na 25 Wystawie Samochodów w Genewie. Zgłoszony do licytacji przez Auctionatę model został wyprodukowany w 1958 roku, jego cena wywoławcza to 60.000 euro.

Również w 1955 roku debiutował Citroën ID 19. Nowość zaprezentowana na Paryskiej Wystawie samochodowej złamała wszelkie oczekiwania tamtych czasów poprzez radykalną formę samego projektu, jak również nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi. Na szczególne podkreślenie zasługuje tutaj centralny system hydrauliczny, który został zastosowany w zawieszeniu pojazdu, oraz w układzie wspomagania kierownicy i systemie wspomagania siły hamowania. Obecnie w aukcji Auctionaty weźnie udział model z roku 1963, którego cena wywoławcza będzie wynosiła 9.000 euro.

Dla miłników włoskich pojazdów ciekawym może być wyprodukowany w 1977 roku Ferrari 308 GTB. Model ten położył podwaliny pod jedną z najbardziej udanych serii w historii włoskiej marki. Do roku 1985, z tego typu, wyprodukowano w sumie 2857 sztuk pojazdów, które zyskały światową sławę dzięki telewizyjnemu serialowi Magnum. Cena wywoławcza samochodu wynosi 50.000 euro.

Wśród klasycznych samochodów wyścigowych figuruje legendarny Renault Alpine A110 z 1970 roku. Po dostarczeniu go brał on jeszcze udział w rajdach samochodowych. Posiada on w swoim wyposażeniu fotele kubełkowe, pasy bezpieczeństwa przystosowane do celów rajdowych, oraz stopery. W 1994 roku
został on odrestaurowany i przywrócony do pierwotnego wyglądu. Cena wywoławcza Reanult Alpine to 40.000 euro.

Pod młotek trafią również inne samochody wyścigowe; między innymi Alfa Romeo 1750 GTAm z 1976 roku, oraz Alfa Romeo Giulia Sprint GTV z 1971 roku. Obydwa modele dysponują dokumentami FIA i mogą być wykorzystywane w klasycznych rajdach samochodowych. Do powyższej grupy kwalifikuje się również wybitny przedstawiciel tzw. kategorii youngtimer, wyprodukowana w 1987 roku Lancia Delta HF Integrate. Samochód wyposażony w 360-konny silnik również i dzisiaj cieszy się niesłabnącą popularnością. Jego cena wywoławcza – 40.000 euro.

Auctionata oferuje również pojazdy bardzo lubiane przez hollywoodzkich celebrytów: np. Stutz Blackhawk,
który onegdaj był kupowany przez tak popularne gwiazdy jak Dean Martin, Elton John, czy AlPacino. Oferowany na obecnej aukcji egzemplarz został wyprodukowany w 1974 roku i pierwotnie miał kolor biały.
Fan Elvisa Presleya przemalował go na kolor czarny, ponieważ Elvis był posiadaczem właśnie czarnego Blackhawka. Cena wywoławcza auta 40.000 euro.

Warto również dodać, że biorący udział w aukcji, którym udało się dokonać zakupu otrzymają pełne ubezpieczenie swojego, „nowego” pojazdu. Auctionata AG i jej partner BELMOT oferują taką konstrukcję ubezpieczenia ważnego od zakończenia aukcji przez 6 tygodni, które obejmuje również takie zdarzenia jak awaria silnika lub skrzyni biegów, czy też uszkodzenie w trakcie wypadku

Więcej szczegółów na stronie: https://auctionata.com/s/279/classic-cars-may-2015