MERCEDES-BENZ SHOW – IKONY MOTORYZACJI BYŁY W SILESIA CITY CENTER. Zobaczcie galerię.

To była niezwykła sentymentalna podróż do przeszłci, w której auto było czymś znacznie więcej niż środek transportu.

W dniach 9-28 października można było zobaczyć Mercedes-Benz Show – wystawę legend motoryzacji. 20 unikalnych samochodów o astronomicznej wartości zachwyciło z pewnością nie tylko fanów Mercedesa!

Wśród modeli znalazły się między innymi: pierwszy pojazd napędzany silnikiem spalinowym, legendarny Benz Patent-Motorwagen Nummer 1, rajdowy wóz Victora Hemery’ego z 1908 roku, którego model w całej historii firmy Mercedes-Benz wyprodukowano tylko trzykrotnie czy Mercedes-Benz 500 Nürburg z 1931 roku należący do pierwszego prezydenta Czechosłowacji – Masaryka.

Zaprezentowane zostały także samochody, które stały się symbolami powojennego luksusu: Mercedes-Benz 300 W186 Adenauer z 1954 roku, Mercedes-Benz 190 SL W121 z 1956 roku – ukochany samochód amerykańskich gospodyń domowych oraz legenda motoryzacji, Mercedes-Benz serii 300 SL W198 Gullwing, uważany za jeden z najbardziej charyzmatycznych i kultowych modeli w całej 130-letniej historii rozwoju samochodów napędzanych benzyną.

Ale to nie był koniec motoryzacyjnych niespodzianek! Szczęśliwcy  mogli nie tylko zobaczyć unikalne modele kultowej marki Mercedes-Benz, ale też doświadczyć przejażdżki ikoną motoryzacji, pierwszym na świecie trzykołowym pojazdem z silnikiem spalinowym i elektrycznym zapłonem – Benz Patent-Motorwagen Nummer 1.

Źródło: http://www.silesiacitycenter.com.pl/artykul/3178/mercedes-benz-show-ikony-motoryzacji-w-silesia-city-center