Wyścigi prywatnych zespołów: mistrzostwa wyścigów długodystansowych Intercontinental GT Challenge Powered by Pirelli.

Affalterbach. W pierwszy weekend lutego, od 12-godzinnego wyścigu na torze Bathurst, rozpocznie się udział Mercedes-AMG w nowym sezonie światowych mistrzostw Intercontinental GT Challenge powered by Pirelli (IGTC). Marka samochodów sportowych z Affalterbach liczy na kolejny sukces po bardzo udanym poprzednim sezonie, w którym zdobyła dwa tytuły kierowców i wicemistrzostwo w tabeli producentów. Aby zrealizować swój cel, w tegorocznej serii IGTC – z pięcioma rundami na pięciu kontynentach – Mercedes-AMG wystawia ekipę zdolnych zawodników w składzie: Maximilian Buhk, Maro Engel, Maximilian Götz, Thomas Jäger (wszyscy z Niemiec), Yelmer Buurman (Holandia), Raffaele Marciello (Włochy), Gary Paffett (Wielka Brytania), Luca Stolz (Niemcy) oraz broniący tytułu Tristian Vautier (Francja).

SunEnergy1 Racing, 8h Laguna Seca 2018
SunEnergy1 Racing, 8h Laguna Seca 2018

  • Mercedes-AMG zwiększa swoje zaangażowanie w Intercontinental GT Challenge
  • Dziewięciu znakomitych kierowców Mercedes-AMG w pełnym programie IGTC
  • Udział różnych zespołów Performance Team w wyścigach na pięciu kontynentach

W ramach mistrzostw Intercontinental GT Challenge oddział Mercedes-AMG Motorsport ponownie koncentruje się na aktywnościach prywatnych nabywców. W ubiegłym roku ekipy startujące Mercedesem-AMG GT3 po raz pierwszy przystąpiły do wszystkich czterech długodystansowych wyścigów tej serii i od razu zdobyły dla marki dwa tytuły mistrzowskie kierowców: Tristan Vautier uplasował się na czele klasyfikacji generalnej, a Australijczyk Kenny Habul wywalczył brąz. W tabeli producentów Mercedes-AMG zdobył drugie miejsce i w tym sezonie liczy na jeszcze lepszy wynik. Z myślą o realizacji tego celu marka dodatkowo poszerza swój tegoroczny program IGTC.

W nowym sezonie seria Intercontinental GT Challenge będzie liczyła nie cztery, ale pięć rund – a każda z nich zostanie zorganizowana na innym kontynencie. Zmagania rozpoczynają się od 12-godzinnej rywalizacji na torze Bathurst (1-3 lutego), a po niej odbędą się: 8-godzinny wyścig na torze Laguna Seca Raceway w Kalifornii (28-30 marca), 24-godzinny maraton na Spa-Francorchamps (25-28 lipca), 10-godzinny wyścig na Suzuce (23-25 sierpnia) oraz finał IGTC, który po raz pierwszy odbędzie się w RPA (9-godzinny wyścig na torze Kyalami, 21-23 listopada).

We wszystkich rundach Mercedes-AMG planuje w jeszcze szerszym zakresie wspierać zespoły Performance Team. Za kierownicę wsiądą jedni z najlepszych kierowców Mercedes-AMG – począwszy od broniącego tytułu mistrza IGTC Tristiana Vautiera i aktualnego mistrza Blancpain GT Raffaela Marciellego aż po obecnego mistrza DTM Gary’ego Paffetta. W stałym składzie Mercedes-AMG na IGTC są też inni utalentowani kierowcy:

Maximilian Buhk, Maximilian Götz oraz aktualni mistrzowie serii Blancpain Endurance: Yelmer Buurman, Maro Engel i Luca Stolz.

Stefan Wendl, szef oddziału wyścigów klientów w Mercedes-AMG: „Mistrzostwa Intercontinental GT Challenge to bardzo atrakcyjna seria wyścigów. Każda z pięciu długodystansowych rund jest bardzo wymagająca, a wysiłki naszych rywali (w tym sezonie) będą jeszcze większe niż w minionych latach. W związku z tym powtórzenie naszych wyników z 2018 roku nie będzie łatwe – ale zrobimy, co w naszej mocy. Zebraliśmy supersilny skład kierowców, a liczebnie podczas otwarcia sezonu na torze Bathurst mamy największą reprezentację w stawce GT3. Dlatego nasze oczekiwania są co najmniej tak samo wysokie jak nasze przewidywania”.

Tomasz Mucha
e-mail: [email protected] tel. +48 22 312 72 22

BLACK FALCON, 24h Spa 2018
BLACK FALCON, 24h Spa 2018