Europejska Asocjacja Automobilerów sezon rozpoczęła tradycyjną majówką. Tym razem trasa wiodła w kierunku Tarnowa.


Samochody członków EAA i bardzo wielu okolicznych miłnikowi zabytkowej motoryzacji uświetniły obchody Świetna Konstytucji i Dnia Strażaka w Wojniczu, skąd pochodzi organizator tegorocznej Majówki.
Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (1) Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (2)

Drugi dzień to zwiedzanie Tarnowa. Po raz kolejny przekonaliśmy się jak wiele zależy od przewodnika – na szczęście trafiliśmy na przesympatyczną kompetentną, młodą osobę, która z pasja i wielkim zaangażowaniem opowiadała o zabytkach i historii Tarnowa. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w tym mieście. Stare powiedzenie:’ „cudze chwalicie….” okazało się i tym razem słuszne.
Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (3) Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (4)

Tarnów to piękne, zadbane i pełne ciekawych zabytków miasto. Trudy wspinaczki na górę św. Marcina tym, którzy wolą jeździć niż chodzić zrekompensował wspaniały widok i znowu ciekawa opowieść pani przewodniczki.
Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (5) Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (7) Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (6)

Jeżeli dobry początek zapowiada jaki będzie cały sezon, to czeka nas w tym roku wiele atrakcji. Najbliższa to Eskapada Patriotyczna.
Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (11) Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (9) Europejska Asocjacja Automobilerów 2014 (8)

Tekst oraz foto: Bożena Żołnierkiewicz
www.eaa.org.pl