Mijający weekend (3-4.6) w Poznaniu obfitował w moc atrakcji motoryzacyjnych. Odbywał się dwudniowy „Charytatywny Piknik Motoryzacyjny z Positive Ways” na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Torze Poznań i Lotnisku „Ławica”, na którym McLaren 600LT staną w szranki z F16.

Youngtimer party

W sobotę rozegrała się „Druga runda Pucharu Youngtimer Party” na Torze Poznań połączona z #klasykiempomiescie – Spotkanie klasyków na Torze Poznań vol. 2. W „Pucharze…” wystartowało 58 załóg m.in. takimi rarytasami, jak Lancia Delta HF Integrale, Mitsubishi Eclipse MK1, Toyota Celica MK2, BMW 635 CSi, Subaru Impreza GT Turbo, Toyota Corolla AE82. W #klasykiem… pojawiły się równie ciekawe klasyki, lecz na przejazd Torem liczyć mogło nie więcej niż 200 załóg.

„Smochy Festiwal” i inne atrakcje

W niedzielę uczestniczyć można było w 9. edycji zlotu kolekcjonerów i pasjonatów zabytkowych rowerów – „Retroweriada”, a chętni do zabawy przy akompaniamencie znanych muzyków mogli sobotę i niedzielę spędzić na „Smochy Festiwalu 2023”, w którym uczestniczyli również przedstawiciele Automobilklubu Wielkopolskiego – Komisji Pojazdów Zabytkowych prezentujący swe samochody, m.in. Warszawę 223 pick-up, Tatrę 603, Forda Taurusa z 1964 r., motocykle (m.in. NSU z 1939 r.) i motorynki/motorowery.

Wszystkie imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Poznaniaków i niewątpliwie uatrakcyjniły spędzanie weekendu w mieście, przy okazji przybliżając różne aspekty automobilizmu.

Od Redakcji:
Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/