DWIE LEGENDY, LANCIA FLAMINIA I PIRELLI CINTURATO, ZNOWU RAZEM Z OKAZJI WYJĄTKOWEJ ROCZNICY

Mediolan, 7 września 2017 – Sześćdziesiąt lat temu Lancia wprowadziła model Flamina: sportowe auto legendę o nazwie zaczerpniętej ze starożytnej rzymskiej drogi, która kojarzyć miała się z tylko włoskim dziedzictwem, pasją do podróżowania, ale również stała się spadkobiercą legendarnej Lancia Aurelia.

Flaminia, gdy pojawiła się po raz pierwszy, była wyposażona w opony Pirelli Cinturato 175 R400: które były stosowane we wszystkich modelach, w tym wszystkich specjalnych edycjach, takich jak Supersport Zagato. Były również stosowane w innych włoskich samochodach sportowych tej pełnej ekspresji epoki, na przykład Alfa Romeo 2600 SZ czy Ferrari 250 GT.

Ponad pół wieku później Pirelli wprowadza po raz kolejny te standardowe opony do produkcji, co oznacza, że ​​Cinturato CA67 w rozmiarze 175 R400 89H będą ponownie dostępne w sprzedaży, uwspółcześnione tak, aby uwzględniały najnowocześniejszą technologię, zachowując klasyczny wygląd i wrażenia z jazdy. Nowe opony dołączyły do Pirelli Cinturato CA67 w rozmiarze 165 R400 87H, które są dostępne od ubiegłego roku wśród dystrybutorów klasycznych opon samochodowych na całym świecie.

Opony te są częścią nowej serii Pirelli Collezione: rodziny opon vintage stworzonej z myślą o klasycznych samochodach klasy premium, które wiernie zachowują ducha epoki, korzystając jednocześnie z najnowszej technologii produkcji opon.

Aby stworzyć Pirelli Collezione w tym nową Cinturato dla Lancia Flaminia – inżynierowie Pirelli spędzili wiele czasu w archiwach firmy, dowiadując się jak najwięcej o oryginalnym wyposażeniu Lancia, aby wiernie odtworzyć cechy, które czyniły tę symbiozę między samochodem a oponą tak skuteczną. Następnie przełożyli to na nową współczesną wersję klasycznej Cinturato.

W oparciu o oficjalne dane Lancia Flaminia firma Pirelli przeprowadziła kilka testów na torze fabrycznym Vizzola, na kilku różnych modelach Lancia Flaminia, przed zakończeniem prac nad ostatecznym produktem. To dokładnie taka sama metodologia, którą stosuje się do innych produktów Ultra High Performance firmy Pirelli, a która czyni Pirelli światowym liderem w tym specjalistycznym sektorze.

Dyrektor Pirelli Motorsport Business, Ernesto Garcia Domingo powiedział: „W prawdziwym duchu Pirelli Collezione chcieliśmy oddać hołd temu klasycznemu samochodowi w jego 60 urodziny, odtwarzając te same opony Cinturato CA67, w które Lancia Flaminia pierwotnie była wyposażona gdy po raz pierwszy opuszczała linię produkcyjną w Borgo San Paolo w Turynie. To było wspaniałe doświadczenie testować oponę wraz z niektórymi naprawdę pasjonującymi kolekcjonerami tego pięknego samochodu. Jest on oszałamiającym przykładem włoskiego wzornictwa, za sprawą którego wciąż odczuwa się jego nowoczesność, wygodę i sportowy charakter”.

Nowe opony Cinturato są już dostępne u wiodących dystrybutorów opon klasycznych. Więcej informacji o Pirelli Collezione, dostępne na stronie: www.pirelli.com/collezione

Osoby odpowiedzialne za kontakty z mediami:
Anna Borzęcka, Rafał Piętka
Pirelli Polska Sp. z o.o., PR Kwadrat Sp. z o.o.
+48 600 367 464, +48 606 254 954
[email protected][email protected]