VII edycja wydarzenia zgromadziła na placu MCT w Żerkowie ponad 150 aut z każdego zakątka Polski. Można było podziwiać m.in. Fiaty 126p, Alfy Romeo, Ople, Polonezy, Warszawy, Syreny i wiele innych marek, a także ciągnik Ursus C355.

Licytacje

W trakcie trwania imprezy były przeprowadzane licytacje takich fantów jak, m.in. chemia samochodowa, żarówki oraz akcesoria samochodowe, zabawki dla dzieci, sprzęt sportowy. Zlotowa puszka zgromadziła w tym roku 6 036,53 PLN, ale to jeszcze nie koniec, ponieważ pozostałe fanty zostaną na dniach wrzucone w wydarzenie i poddane ponownej licytacji.

Fundacja Ogród Marzeń

Całkowity dochód zarówno z imprezy, jak i z przyszłych licytacji przeznaczony jest na podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina. Dla najmłodszych był zamek dmuchany, malowanie auta, malowanie kredą, pokaz pierwszej pomocy na fantomie, puszczanie baniek mydlanych, konkurencje z OSP KSRG Żerków. Druhowie pokazali również uczestnikom jak wygląda cięcie auta za pomocą sprzętu hydraulicznego.

Samochody generalnie można pogrupować na dwie grupy. Były tzw. klasyki oraz samochody tuningowane:

Jak co edycję zostały nagrodzone auta w poszczególnych konkurencjach:

  • Auto zlotu: Fiat126p, Trabant oraz Toyota
  • Felga zlotu: Opel
  • Dystans: Najwięcej km miał uczestnik, który zjawił się na zlocie aż z Krakowa
  • Klasyk zlotu: Citroen

Szerokości dla Czytelników KlassikAuto.pl
Monika Niemczyk

Kalendarz imprez motoryzacyjnych

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Jest na bieżąco uzupełniany! Warto zgłosić nam imprezę, wysyłając maila na adres: [email protected]

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowe informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/