Nasi Czytelnicy dokonali wyboru KLASYKA PAŹDZIERNIKA 2019, który weźmie już udział w głosowaniu finałowym: Klasyk Roku 2019.

Tytuł KLASYK PAŹDZIERNIKA 2019 roku otrzymuje:
Skoda 100L DeLuxe z 1975 roku. Właścicielem jest Pan Sebastian Surmacz z Gryfowa Śląskiego.

Dyplom oraz nagrodę wysyłamy pocztą.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Nagrody czekają. Zgłaszajcie swoje oldtimery i youngtimery. Przyjmujemy zgłoszenia do konkursu na Klasyk Grudnia 2019!

„Posiadam Skodę 100L w wersji DeLuxe z 1975 roku, z silnikiem R4 OHV o pojemności 988 cm3 i mocy 36 kW.

Skoda została zakupiona w Polmozbycie we Wrocławiu (posiadam oryginalny rachunek zakupu auta) przez mojego dziadka. Auto jest garażowane od dnia zakupu. Skodą dziadek jeździł mało. W zimie Skoda zawsze stała w garażu i nie była używana.

Pod koniec lat 90-tych Skodę od dziadka dostał mój tato. Na najbliższe wakacje pojechaliśmy do wujka do Wejherowa. Wtedy Skoda miała równy przebieg 33 333 km. Auto było używane na co dzień. Przez kolejne lata Skoda objechała „pół Polski”. Była m.in. w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Suwałkach i Świnoujściu. Przejechała wszystkie nadmorskie kurorty oraz wiele innych miejscowości. Zagranicznych wycieczek niestety dużo nie było, ale udało się jej zwiedzić np. Berlin czy Pragę. Zawsze bezpiecznie i bez awarii docierała do celu. Wszelkie naprawy były wykonywane w własnym zakresie. Największy remont, jaki był wykonywany to zmiana czterech błotników oraz przedniego pasa na tzw plastiki w 2002 roku przez znajomego blacharza.

Skoda była tak eksploatowana do 2011 roku. Wtedy kupiłem swoje pierwsze auto (Audi 80 B4), a Skoda większość czasu spędzała już w garażu i tylko co jakiś czas była odpalana. W 2015 roku w Skodzie „przekręcił się licznik”, tzn osiągnęła 100 tys km.

Auto dostałem od taty na stałe w 2017 roku i choć przez pierwsze kilka tygodni stało u mnie w garażu, ponieważ nie wiedziałem co z nią zrobić, to jednak po kilku jazdach poczułem „ten klimat”.

 

Dużym zaskoczeniem dla mnie było zainteresowanie ludzi, którzy mijali mnie po drodze i machali oraz mrugali światłami. Od tamtej pory razem ze Skodą bierzemy udział w różnych zlotach pojazdów zabytkowych m.in. w Legnicy, Kowarach, Chojnowie. Także w tym roku pierwszy raz braliśmy udział w rajdzie pojazdów zabytkowych organizowanym przez Oldtimer Chojnów.

Skoda w 2018 roku otrzymała nagrodę za „Najdzielniejszy pojazd” na otwarciu sezonu Legnickich klasyków, a w czerwcu 2019 roku zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie „Auto Grilla” organizowanym przez DriveClub Jelenia Góra. Zajęliśmy także VI miejsce w plebiscycie „Mistrzowie motoryzacji 2019 – Bryka Roku” organizowanym przez Gazetę Wrocławska, a na początku października Skoda brała udział w planie zdjęciowym niemieckiego Filmu „Stasikomedie”.

Mam nadzieje, że to dopiero początek przygód mojej Skody i jeszcze odwiedzimy nie jeden zlot i wystartujemy w niejednym rajdzie. A tymczasem, kto na drodze spotka niebieską Skodę niech mruga światłami. :)

Pozdrawiam Sympatyków tego portalu”

Sebastian Surmacz i Skoda 100