Nasi Czytelnicy dokonali wyboru KLASYKA PAŹDZIERNIKA 2018, który weźmie już udział w głosowaniu finałowym: Klasyk Roku 2018.

Tytuł KLASYK PAŹDZIERNIKA 2018 roku otrzymuje:

Lincoln Continental Mark V z 1977 roku. Właścicielem jest Pan Damian Kaczyk z Rudna.
Dyplom oraz nagrodę KlassikAuto.pl wysyłamy pocztą.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Nagrody czekają. Zgłaszajcie swoje oldtimery i youngtimery. Przyjmujemy zgłoszenia do konkursu na Klasyk Lutego 2019!

A teraz kilka słów o Lincolnie:

Jest to dwudrzwiowe coupe, produkowane w latach 1977-79.
Auto w klasie/segmencie Luxury Car. W tamtym okresie korzystały z tych aut osoby, które na co dzień wożone były limuzynami, a potrzebowały auta, którym mógłby się pokazać, czy pojechać na pole golfowe, na spotkanie.
Auto napędzane silnikiem Forda 385 V8 460 cui (7536 cm³) o mocy 211 KM. Posiada 3-biegową automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na tylną oś. Prezentowany samochód jest z 1977 roku.

 

Jest to kanadyjska wersja (m.in. licznik w km, czy podgrzewanie elektryczne silnika). Lincoln sprowadzony został z Ontario. Jestem właścicielem od 2016 roku. Jak widać, ten zabytkowy samochód zarejestrowany jest jako pojazd zabytkowy. W sezonie auto obsługuje uroczystości ślubne oraz bierze udział w wielu zlotach, spotach oraz rajdach na terenie całego Dolnego Śląska i Czech. Jazda tym autkiem to prawdziwa przyjemność i relaks.

Pozdrawiam Społeczność portalu KlassikAuto.pl
Damian Kaczyk