Nasi Czytelnicy dokonali wyboru KLASYKA MARCA 2020, który weźmie już udział w głosowaniu finałowym Klasyk Roku 2020.

Tytuł KLASYK MARCA 2020 roku otrzymuje:
BMW 750 z 1988 roku. Samochód z silnikiem o pojemności 5,0l i mocy 300 KM. Właścicielem jest Pan Marek Lipski z Bydgoszczy.

Dyplom oraz nagrodę wysłaliśmy pocztą.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Nagrody czekają. Zgłaszajcie swoje stare samochody. Wystarczy wysłać foto na [email protected] 

„Moja historia z zabytkową motoryzacją zaczęła się już od wczesnej młodości. Gdy miałem 11 lat, to dostałem od ojca pierwszy motorower typu Simson Sr2 z lat 60-tych. Od tamtej pory wiedziałem, że klasyczna motoryzacja to moja droga.

Zainteresowanie marką BMW zaczęło się w 2004 roku od zakupu pierwszego modelu tej marki. Była to seria 5, model E34 a z biegiem czasu E36. Od tego czasu złapałem zamiłowanie do bawarskiej motoryzacji. Potem nastąpiła przerwa. Postanowiłem jednak, że kiedyś będę miał tę markę nie tylko do jazdy na co dzień.

W 2016 roku nabyłem seryjne BMW E32 750i z 1988 roku w nie najlepszym stanie, lecz wiedziałem, że jest to idealna baza na projekt. W moim posiadaniu BMW przeszło remont blacharsko – lakierniczy oraz różne naprawy i modyfikacje w stylu German style. Wszystkie prace mechaniczne w miarę możliwości wykonuję razem z synem, który też zaraził się tą pasją. Seria 7 daję maksymalną przyjemność z jazdy dzięki 12 cylindrowemu silnikowi o poj. 5 litrów i automatycznej skrzyni biegów.


Jazda tą limuzyną z taką jednostką napędową i w takim pięknym nadwoziu jest dla mnie wielką przyjemnością. Auto użytkuję głównie w weekendy, jeżdżę na zloty oraz imprezy motoryzacyjne. Od momentu renowacji BMW jest garażowane. Od 3 lat należę do stowarzyszenia „BMW Koneser”. Jestem uczestnikiem „Bydgoskich klasyków nocą” oraz od roku jestem członkiem „BMW Klub Bydgoszcz”.”    

Pozdrawiam Sympatyków BMW i KlassikAuto.pl
Marek Lipski