Ogłoszony przez nas konkurs cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Zmierzamy w kierunku wyboru KLASYKA ROKU. Ale ten nastąpi w styczniu 2015. Tymczasem nasi czytelnicy dokonali wyboru KLASYKA KWIETNIA, które weźmie udział w głosowaniu finałowym.


Tytuł KLASYK KWIETNIA otrzymuje:
Jelcz 315 z 1969 roku, którego właścicielem jest Pan Krzysztof Jasiński z Rudna.
DSC_9804

Kilka słów o pojeździe autorstwa Pana Krzysztofa:
Jelcz 315 z 1969 roku, pojemność silnika 11 100 cm³, a moc silnika to 147 kW (200KM).
Samochód znajduje się w kolekcji aut ciężarowych znanej jako „Kochamy Polską Motoryzację”. Pierwotnie jeździł on najprawdopodobniej w PKS Mielec, później znalazł się w rękach prywatnych w Hrubieszowie, skąd go odkupiłem. Został wyremontowany w PNT PKS Wola Dalsza.
Jelcz (1)
Sądzę, iż jest to naprawdę ciekawa propozycja na Klasyk Miesiąca, zważywszy na to, że w polskich kolekcjach królują przede wszystkim samochody osobowe.

W posiadaniu tego Jelcza jestem od 2010 roku. W 2013r. rozpoczęła się jego renowacja, można powiedzieć, że każda, choćby mała śrubka, jest nowa w tym pojeździe. Jest to pierwszy pojazd, który odrestaurowałem a to ze względu na to, że właśnie w takim samochodem jeździłem jako dziecko wraz z moim tatą. Cóż więcej mogę powiedzieć, zapraszam wszystkich chętnych do obejrzenia tego samochodu. Zapraszam do Nowej Soli, tam można oglądnąć właśnie tego Jelcza, jak również pozostałą część mojej kolekcji.
Jelcz (2)

Dziękujemy Czytelnikom za oddane głosy. Dyplom oraz nagrodę prześlemy pocztą. Nagrodą jest publikacja Wydawnictw Komunikacji i Łączności, pasta do chromu i aluminium oraz inne gadżety samochodowe. Jak zwykle warto uczestniczyć w naszych konkursach.
Jelcz (3)

Zachęcamy do głosowania w konkursie KLASYK MAJA.

Zapraszamy do zgłaszania swoich klasyków w konkursie KLASYK CZERWCA. Do tego konkursu zakwalifikowało się już kilka aut.
Jelcz (4)