Kamera samochodowa Mikavi – jaki model wybrać?

Kamera samochodowa to must have nowoczesnego kierowcy. Jej posiadacze doceniają ten sprzęt za większe poczucie bezpieczeństwa na drodze, możliwość nagrywania pięknych widoków, a także ochronę auta podczas postoju w miejscach publicznych. Rosnąca z roku na rok popularność tego typu gadżetów sprawiła, że kamery samochodowe są dostępne w ofercie wielu producentów elektroniki użytkowej. Jednym z nich jest marka z segmentu premium Mikavi – nowy gracz na rynku kamer samochodowych, którego produkty warto poznać bliżej, a być może także wybrać spośród nich swoją pierwszą lub kolejną, bardziej zaawansowaną kamerę samochodową.

Po co współczesnemu kierowcy kamera samochodowa?

Kamera samochodowa to niewielkie urządzenie, którego głównym zadaniem jest nagrywanie obrazu podczas jazdy autem. Nowoczesne modele są uruchamiane automatycznie z samochodem i rejestrują wszystko, co dzieje się przed maską. Niektóre z nich posiadają także dodatkowe moduły, których zadaniem jest rejestrowanie obrazu z tyłu samochodu oraz w jego wnętrzu. Po tego typu urządzenia sięgają zarówno kierowcy zawodowi, którzy większość swojego dnia spędzają za kółkiem, jak i „zwykli” użytkownicy wykorzystujący auto wyłącznie do codziennych, standardowych zastosowań. Oprócz nagrywania pięknych widoków z wakacyjnych tras, kamery samochodowe pełnią bardzo praktyczną i przydatną funkcję w codziennym życiu kierowców.

Kamery samochodowe stanowią krok milowy w zwiększeniu bezpieczeństwa na naszych drogach. Coraz większa liczba pojazdów w nie wyposażonych sprawia, że kierowcy jeżdżą dużo ostrożniej, lepiej stosują się do przepisów ruchu drogowego oraz są bardziej przezorni. Kamery samochodowe ułatwiają także dochodzenie swoich racji w przypadku uczestniczenia w wypadku lub kolizji – nagranie pozwala pokazać, jak w rzeczywistości przebiegało zdarzenie oraz uniknąć odpowiedzialności karnej za wypadek spowodowany nie z naszej winy. Wideo z zajścia jest także cennym dowodem, który pozwala przyspieszyć proces ubiegania się o odszkodowanie u ubezpieczyciela oraz może zaoferować cenne wsparcie innym kierowcom, których auto w chwili zdarzenia nie było wyposażone w ten praktyczny gadżet.

Kamera samochodowa Mikavi – nowość na polskim rynku, którą warto poznać bliżej

Kamery samochodowe są dostępne w ofercie wielu producentów elektroniki użytkowej. Oprócz takich znanych i cenionych wśród użytkowników wideorejestratorów marek, jak chociażby Mio, BlackVue czy DDPai, osoby zainteresowane zakupem kamery samochodowej znajdą ją także w ofercie nowej na polskim rynku marki elektroniki użytkowej Mikavi.

Kamery samochodowe Mikavi są dostępne w sprzedaży od 2017 r., a ich popularność i rozpoznawalność systematycznie rosną. Wszystko ze względu na ich jakość – każda kamera samochodowa Mikavi posiada bowiem bogatą, dostosowaną do współczesnych realiów funkcjonalność oraz wyróżnia się wysoką niezawodnością, co ma ogromne znaczenie dla satysfakcjonującego użytkowania tego praktycznego sprzętu.

Na które modele wideorejestratorów Mikavi warto zwrócić szczególną uwagę?

Kamera samochodowa Mikavi PQ4 DUAL

Kamera samochodowa Mikavi PQ4 Dual to sprzęt dla wymagających użytkowników, którzy poszukują świetnej jakości obrazu bez względu na warunki wietleniowe. Kamera posiada wbudowane sensory marki Sony, które gwarantują uzyskanie obrazu o wysokich parametrach – 2x Full HD. Funkcja WiFi pozwala na oglądanie zarejestrowanych filmów na ekranie smartfona, a moduł GPS na zapisywanie bieżącej lokalizacji, prędkości pojazdu oraz wyświetlanie zawsze aktualnej daty i godziny. Cennym dodatkiem jest obecność systemu automatycznego trybu parkingowego, który pozwala na zapewnienie całodobowego monitoringu auta, zarówno podczas jazdy, jak i w czasie postoju. Kamera samochodowa Mikavi PQ4 Dual jest sprzedawana w komplecie z adapterem zasilania z funkcją ACC, który pozwala na wygodne podłączenie urządzenia bezpośrednio do zasilania auta.

Kamera samochodowa Mikavi PQ6 3CH

Kolejną, wartą zainteresowania propozycją od marki Mikavi jest model PQ6 3CH. Urządzenie składa się z trzech kamer (przednia, wewnętrzna i tylna), które mogą zostać wykorzystane do kompletnego monitorowania pojazdu. Każda kamera może posiadać niezależnie ustawiony kąt widzenia, co pozwala na dostosowanie parametrów monitoringu do indywidulanych potrzeb każdego użytkownika. Atutem tego modelu jest także wysoka jakość nagrywania z przedniej kamery oraz możliwość rejestrowania obrazu we wnętrzu auta w ciemności dzięki obecności doświetlających diod IR. Automatyczny tryb parkingowy pozwala na całodobowy monitoring pojazdu, a dedykowana aplikacja mobilna na pobieranie plików z kamery bezpośrednio na smartfon i ich wygodne oglądanie na większym ekranie. Moduł WiFi umożliwia natomiast bezprzewodowe kontrolowanie pracy kamery.

Kamera samochodowa Mikavi PQ5 DUAL

Ten model to idealny wybór dla osób poszukujących dyskretnej, nowocześnie prezentującej się kamery samochodowej. Urządzenie składa się z dwóch kamer – przedniej i tylnej, które pozwalają zapewnić autu całodobowy monitoring. Nagrywanie w wysokiej rozdzielczości 2,5K 1440 p dla kamery przedniej i Full HD 1080p dla tylnej gwarantuje uzyskanie przejrzystych, bogatych w detale wideo. Nagrywanie w nocy i słabszych warunkach wietleniowych ułatwiają sensory optyczne marki Sony dostępne w obydwu modułach urządzenia. Atutem tego modelu jest także duży dotykowy wyświetlacz z polskim menu, który ułatwia obsługę urządzenia oraz przyspiesza uzyskiwanie dostępu do każdej jego funkcji. Automatyczny tryb parkingowy gwarantuje ochronę auta w czasie postoju, z kolei moduł WiFi pozwala sterować jego pracą z poziomu smartfona. Moduł GPS wzbogaca nagrania o dodatkowe, cenne informacje – prędkość, przebieg trasy oraz bieżący czas.

Tylna kamera samochodowa Mikavi PQ4

Oprócz podstawowych, kompletnych modeli kamer samochodowych, w ofercie marki Mikavi znaleźć można także sprzedawany osobno moduł tylnej kamery. Jego zakup jest doskonałym sposobem na rozszerzenie funkcjonalności bazowej kamery Mikavi PQ4. Aby połączyć ich funkcjonalność i zyskać dodatkowe możliwości, wystarczy podłączyć tylną kamerę do przedniej za pomocą dołączonego do urządzenia przewodu – otrzymamy w ten sposób kompletne urządzenie monitorujące auto zarówno z przodu podczas jazdy, jak i z tyłu w czasie postoju.