Od Nowego Roku intensywnie uzupełniamy nasz kalendarz. Już udało zebrać ponad 150 różnorodnych wydarzeń, w których głównymi bohaterami są oldtimery, youngtimery i motocykle. Do wyboru są wystawy, aukcje, targi, zloty, spoty, giełdy, rajdy wyścigowe i historyczne. Podane terminy z pewnością pomocne będą dla wszystkich, zarówno właścicieli, jak i wielbicieli motoryzacji,którzy marzą o  atrakcyjnych weekendach, spotkaniach i rozmowach nt. historii motoryzacji.

Pierwsze miesiące roku wypełniają głównie zimowe spotkania i rajdy, także te organizowane z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie brakuje aukcji w Polsce i na świecie. Szczególnie polecamy  je osobom, zamierzającym uzupełnić swe kolekcje klasyków. Początek roku jest równie dobrym czasem dla targów m.in. w:  Antwerpii, Bremen, Ostródzie, Poznaniu, Paryżu, Stuttgarcie, Wrocławiu.

Wiele wydarzeń to kolejne edycje znanych i lubianych imprez. Pojawiają się także i nowe. Po raz pierwszy w naszym kalendarzu odnotowaliśmy następujące propozycje:

  • 10 marca 2019 r. – Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego, Warszawa
  • 24 marca 2019 r. Rozpoczęcie Sezonu 2019, Lipsko
  • 18 maja 2019 r. – I Zlot Pojazdów Zabytkowych „Majówka w Dwójce”, Dąbrowa Tarnowska
  • 18-19 maja 2019 r. – I Zlot Starych Pojazdów „Bieszczadzka Brama” , Odrzechowa
  • 31 maja – 2 czerwca 2019 r. – I Zlot Klasyki i Busiki, Zdwórz
  • 22-23 czerwca 2019 r. – Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal, Stężyca
  • 28-30 czerwca 2019 r. – Strážov Classic Rallye, Powaska Bystrzyca na Słowacji

Zapraszamy na wystawy do Muzeum Autoworld w Belgii. W tym roku prezentować będą ekspozycje m.in. Porsche, Bentley, Mini, Citroen, czy Astin Martin Zagato. Z pewnością warto to miejsce odwiedzić :)

Kalendarz portalu KlassikAuto.pl to otwarte miejsce, dlatego zapraszamy Was do zgłaszania nam planowanych wydarzeń związanych z motoryzacją. Na adres redakcji (redakcja@klassikauto.pl) można przesyłać informacje o wszystkich motoryzacyjnych imprezach wraz z linkami do stron internetowych.