8 Ogólnopolski Zlot Pojazdów MotoLegendy PRL

W tym roku, wyjątkowo już w czwartek w Boże Ciało, 15 czerwca, rozpocznie się 8 edycja MotoLegend PRL-u, która rozpocznie się w Gorlicach. Od godziny 15 uczestnicy zaprezentują się na płycie rynku, gdzie w godzinach wieczornych odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej PSM, która specjalnie przyjedzie z Wadowic.
Następnie w piątek 16 czerwca od godzin rannych odbywać się będzie rejestracja uczestników, którzy będą mogli dodatkowo zwiedzać Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalenka”. Około godziny 12 Burmistrz Miasta dokona oficjalnego otwarcia imprezy, po czym wszyscy wyruszą w drogę do Wadowic zatrzymując się po drodze na rynku w Limanowej. Wieczorem w Wadowicach czekać na nich będzie specjalny nocny występ Gorlickiego Teatru Eksperymentalnego ERGO.

Sobota 17 czerwca to dzień prezentacji pojazdów na placu Jana Pawła II w Wadowicach oraz zwiedzanie Muzeum Papieskiego. W godzinach popołudniowych Burmistrz Wadowic wręczy uczestnikom wyróżnienia, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Ciekawostką zlotu będzie samochód marki Opel ADMIRAŁ z 1972 roku, którego użytkownikiem był Ks. Kardynał Karol Wojtyła!

Drugim pojazdem związanym z wizytami Jana Pawła II będzie Fiat 125p w wersji „Jamnik” wykorzystywany do obsługi wizyt Papieża.

Zapraszamy chętnych do udziału w całym zlocie lub tylko w jego części w jednym z miast!
Więcej informacji na www.motolegendy.pl oraz na facebooku.

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Zbyszek Kotarba