Kierowcy, który zlecają wymianę wycieraczek, są często zaskoczeni wysokimi różnicami w cenach tych elementów. Jednocześnie kierowanie się wyłącznie ceną zazwyczaj przekłada się na zamontowanie byle jakich wycieraczek, które nie tylko za jakiś czas trzeba będzie ponownie wymieniać, ale dodatkowo ich efektywność może pozostawiać wiele do życzenia.

  1. Pióra wycieraczek w ofercie Eurorepar
  2. Zalecenia związane z eksploatacją wycieraczek

Nie musisz jednak przepłacać, aby cieszyć się dobrymi piórami wycieraczek. Wystarczy, że zapytasz mechanika lub pracownika serwisu o produkty z oferty Eurorepar, a otrzymasz doskonałą jakość w atrakcyjnej cenie. Sprawdź, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na wybór wspomnianych wycieraczek.

Pióra wycieraczek w ofercie Eurorepar

Firma oferuje wysokiej jakości pióra wycieraczek, które produkowane są z kauczuku syntetycznego. Dodatkowo proces produkcji obejmuje specjalny etap, podczas którego krawędzie piór są zabezpieczane, co zwiększa ich trwałość. Bogatą ofertę wycieraczek tego producenta można podzielić na cztery najpopularniejsze kategorie:

  • pióra wycieraczek przednie oraz tylne typu tradycyjnego,
  • płaskie wycieraczki (dostępne na przód oraz tył),
  • wycieraczki hybrydowe (oferowane wyłącznie na przód),
  • tylne wycieraczki plastikowe.

Marka Eurorepar posiada wycieraczki do wszystkich modeli aut. Dzięki temu można idealnie dopasować elementy do krzywizny szyby. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka różne modele wycieraczek wydają ci się podobne, występujące pomiędzy nimi różnice mogą mieć naprawdę duży wpływ na ich działanie. Nie musisz jednak samodzielnie sprawdzać, które wycieraczki będą pasowały do twojego auta, bo serwisant zrobi to za ciebie. Pamiętaj, aby zapytać go o dostępność wycieraczek wspomnianej marki, dzięki czemu nie będzie próbował ci sprzedać gorszych modeli od niesprawdzonych producentów. Tylko rozwiązania Eurorepar dają ci gwarancję braku problemów z łącznikami przegubowymi, które w tanich modelach bardzo często ulegają uszkodzeniu.

Zalecenia związane z eksploatacją wycieraczek

W celu zachowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa, pióra wycieraczek powinieneś wymieniać dwa razy w roku. Dodatkowo przy jakichkolwiek zmianach wycieraczek z przodu auta, konieczne jest zrobienie tego parami. Nawet jeżeli wydaje ci się, że druga wycieraczka może jeszcze przez jakiś czas podziałać, to lepiej od razu wymienić komplet i mieć spokój na kilka-kilkanaście miesięcy. Wielu kierowców zapomina również o tym, że zły stan techniczny wycieraczek samochodowych może być przyczyną odmowy podbicia dowodu rejestracyjnego auta. Wynika to z tego, że w przypadku złej pogody stan wycieraczek może przesądzić o tym, czy bezpiecznie dojedziesz do miejsca docelowego. Szkoda więc narażać się na niepotrzebne stresy i tracić czas na kilkukrotne odwiedzanie stacji diagnostycznej, skoro można się do tego odpowiednio przygotować i wymienić pióra wycieraczek przy zauważeniu pierwszych objawów nadmiernego zużycia. Nowe wycieraczki powinieneś zamówić od razu, gdy tylko zaobserwujesz któryś z poniższych symptomów:

  • ciągłe piszczenie towarzyszące pracy wycieraczek,
  • zostawianie smug oraz niedoczyszczanie zabrudzeń, z którymi wcześniej nie było problemów,
  • przeskakiwanie niektórych części szyby (a więc pozostawianie mokrych fragmentów).

Niezależnie od tego, z jakiego powodu oddajesz auto do naprawy, jest to idealny moment, aby specjalista przyjrzał się twoim wycieraczkom. Dzięki temu będzie mógł od razu dokonać ich wymiany, a ty zaoszczędzisz czas oraz pieniądze.