Do prezentacji pięknych klasycznych samochodów wybrano bardzo ciekawe i oryginalne miejsce w Krakowie –  Muzeum Inżynierii Miejskiej, w centrum miasta na terenie dzielnicy Kazimierz. Muzeum, ulokowane w industrialnych halach najstarszej zajezdni tramwajowej w Krakowie z 1882 roku posiada rzeczywiście idealne wręcz warunki do przeglądu motoryzacji. Odwiedzający Classic Moto Show 2017 (8-12.09) oczywiście mogli podziwiać stałe wystawy muzealne, związane z komunikacją i inżynierią miejską Krakowa oraz z innymi obszarami dziedzictwa techniki. Znalazło się także wielu chętnych, by doświadczyć nauki i techniki na własnej skórze w plenerowym Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema.

Jak zwykle Organizatorzy zadbali o bogaty program zlotu. Piątek przeznaczono dla dzieci i młodzieży, z warsztatami i pokazami z zakresu bezpieczeństwem ruchu drogowego – w tym miasteczko komunikacyjne – Autochodzik. Młodsi chętnie poznawali z bliska wyposażenie strażaków oraz radiowóz. Była też Jazda zabytkowym motocyklem i Tracker Art czyli miniaturowy świat motoryzacji i tory wyścigowe dla dzieci.

W sobotę  pojawiło się więcej atrakcji dla dorosłych. O godz. 17:30 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy i spotkanie na mecie uczestników  6. Rajdu Polski Historycznego. Na koniec dnia wręczono nagrody w ramach Konkursu Elegancji Krak 2017.

Ostatni dzień zlotu – niedzielę – licznie wypełnili zwiedzający. Odbyło się wręczenie nagród. Uczestnicy otrzymali piękne statuetki z grawerem, m.in. Samochodu Wystawy, Motocykla Wystawy, a także Nagrody Publiczności.

Tegoroczna edycja to już szóste wydarzenie, ale po raz pierwszy zorganizowane z takim rozmachem.  Łącznie podziwiać można było około 200 pojazdów ukazujących historię motoryzacji. Dużą uwagę zwracała strefa aut  z początku ubiegłego wieku – piękne konstrukcje i wspaniale zachowane limuzyny.

„To były piękne dni…” aż by się chciało powiedzieć, bo warunki i pogoda sprzyjały uczestnikom i odwiedzającym. Kraków spisał się na medal, a kolekcjonerzy i miłnicy motoryzacji z pewnością byli usatysfakcjonowani. Dziękujemy za wspaniałe wydarzenie i do zobaczenia za rok :)

Organizatorz:y Giełda Klasyków, Fundacja Muzeum Motoryzacji, Muzeum Inżynierii Miejskiej

Partnerzy:  Cisowianka, 6 Rajd Polski Historyczny, Klub Zabytkowych Mercedesów Polska, Porsche Club Poland, MPK, MPEC s.a. w Krakowie, kei.pl, Feniks, ArtClinique, Langsteiners Pharmaceutical, Restauracja „Wiedeńska Krew”, Under Armour, Squash4You.

Honorowy Patronat nad Wystawą objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.