Klucze nasadowe to niezwykle przydatne narzędzia, które powinny się znaleźć zarówno w przypadku domowego zestawu podręcznych narzędzi, jak i w profesjonalnych warsztatach. Dzięki nim można łatwo odkręcić i przykręcić śruby, które mają sześciokątne lub dwunastokątne końce, a więc są najczęściej stosowane przez producentów różnych sprzętów. Nawet jeżeli komuś się wydaje, że nie potrzebuje takich kluczy, to prędzej czy później na pewno spotka się ze śrubą, której nie da się odkręcić bez wspomnianych narzędzi.

  1. Uniwersalny zestaw kluczy nasadowych
  2. Komu przydadzą się klucze nasadowe?
  3. Polecane zestawy kluczy nasadowych
  4. Ile kosztuje komplet kluczy nasadowych?

Na szczęście nie trzeba sprawdzać, jakie rozmiary śrub są najczęściej stosowane, bo można od razu kupić kompletny zestaw kluczy. Dzięki temu w razie potrzeby będzie można sobie poradzić z małymi, średnimi i dużymi śrubami. Warto również mieć na uwadze to, że porządny zestaw kluczy nasadowych posłuży przez naprawdę długi czas. Lepiej więc nie oszczędzać na zakupie, ponieważ w przypadku tańszych zestawów bardzo często ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze zestawy kluczy nasadowych? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Uniwersalny zestaw kluczy nasadowych

Producenci kluczy nasadowych mają zazwyczaj w ofercie wiele różnych zestawów, które różnią się przede wszystkim ilością dostępnych końcówek. Najlepiej oczywiście zadbać o to, aby w pudełku znalazły się nasadki w różnych rozmiarach, szczególnie jeżeli ktoś chce z nich regularnie korzystać w przydomowych garażach lub chce mieć pewność, że w razie potrzeby będą one odpowiednie czynności serwisowych związanych z nawet najbardziej nietypowymi śrubami.

Najlepiej jednak znaleźć przysłowiowy złoty środek i kupić zestaw, który będzie odpowiednio wyposażony, ale jednocześnie nie tracić pieniędzy na nasadki, z których prawdopodobnie nigdy się nie skorzysta i które są używane jedynie przez pracowników profesjonalnych warsztatów. Praca z dobrymi kluczami nasadowymi jest o tyle wygodna, że pozwala wykonywać praktycznie wszystkie czynności. W razie potrzeby można skorzystać z dodatkowego przegubu lub przedłużki, co pozwala dostosować narzędzia do potrzeb użytkownika.

Komu przydadzą się klucze nasadowe?

O tym, że klucze nasadowe są potrzebne, wie każdy właściciel serwisu, ponieważ w warsztacie samochodowym są one często używane. Powinno się w nie wyposażyć również domowy warsztat, szczególnie że w najmniej oczekiwanym momencie można trafić na pracę wymagającą odkręcenia nietypowej śruby lub dokręcenia czegoś.

Porządny klucz poradzi sobie nawet w sytuacjach, w których dochodzi do dużych obciążeń. Grzechotka ułatwi zarówno odkręcanie, jak i przykręcanie śrub, a jeżeli dokupi się dodatkowe produkty, to będzie można korzystać z kluczy nasadowych wtedy, gdy potrzebne będą klucze imbusowe. Dostępne są między innymi końcówki typu Torx oraz Hex. Na potrzeby domowego majsterkowicza najlepiej sprawdzi się średniej wielkości zestaw kluczy nasadowych. Wybierając najmniejszy model, trudno byłoby liczyć na to, że będzie zawierał potrzebne elementy, a jednocześnie zakup największego zestawu nie ma sensu, jeżeli chodzi o domowe prace, bo z wielu końcówek i tak nie będzie się później korzystało. Zamiast tego lepiej kupić porządnie wykonany średni zestaw, a brakujące końcówki i akcesoria z czasem dokupić. W przypadku takich kluczy nie trzeba się martwić o to, czy elementy innego producenta będą kompatybilne, bo na pewno wszystko będzie dobrze pasowało.

Polecane zestawy kluczy nasadowych

Sklep internetowy z narzędziami oferuje świetne zestawy w dobrych cenach, które zostały wykonane z porządnych materiałów. Możesz więc zamówić zestawy takich firm jak Topex, Neo oraz Top Tools. Praktycznie wszystkie zestawy zawierają wytrzymałą walizkę, która ułatwia przechowywanie narzędzi. Dzięki niej każda końcówka ma swoje stałe miejsce, co ogranicza ryzyko zgubienia i pozwala zaoszczędzić czas przy szukaniu potrzebnego w danym momencie klucza nasadowego. Dzięki opcji filtruj, możesz łatwo określić, jak duży zestaw chcesz kupić. Do wyboru są zestawy kluczy składające się z kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu lub nawet ponad 150 elementów.

Im większy zestaw, tym wyższa cena, dlatego warto przemyśleć, jakie będzie zastosowanie zamawianych narzędzi, aby niepotrzebnie nie przepłacać. Wszystkie zestawy kluczy zostały dokładnie opisane. Dodatkowo przy każdym produkcie dostępnych jest kilka zdjęć, co ułatwi zakupy klientom niezorientowanym w kwestii narzędzi. Dzięki zdjęciom można łatwo sprawdzić, jakie grzechotki, nasadki i inne elementy są w danym zestawie.

Ile kosztuje komplet kluczy nasadowych?

Ceny kompletów zależą od renomy producenta, jakości zastosowanych materiałów i od liczby elementów. Jeżeli ktoś szuka tańszego rozwiązania, znajdzie zestawy w cenie kilkudziesięciu złotych. Wydając natomiast na taki zakup około 300-400 złotych można zyskać pewność, że walizka będzie miała wszystko to, co jest potrzebne do większości prac.