Chciałbyś bezpiecznie wynająć samochód, ale nie wiesz od czego zacząć? Poniżej kilka slow o tym, na czym w zasadzie polega bezpieczny i bezstresowy wynajem samochodów Warszawa.

Jakie dokumenty należy zorganizować, gdy chcemy wypożyczyć samochód?

Potrzebne będą:

-dokument  tożsamości (paszport lub dowód osobisty)

– prawo jazdy (niektóre wypożyczalnie życzą sobie, aby kierowca miał na swoim koncie co najmniej półroczne doświadczenie w prowadzeniu samochodu)

-karta kredytowa

Kaucja

Wypożyczalnie samochodowe praktykują zabezpieczenie pewnej kwoty na karcie kredytowej klienta do czasu rozwiązania umowy. Kwoty te różnią się, w zależności od rodzaju auta, długości trwania umowy oraz, oczywiście, od indywidualnych warunków stawianych przez wypożyczalnię. Raz może to być 500 zł, w innym wypadku nawet 4000 zł.

Ubezpieczenie samochodu

Osoba wypożyczająca samochód z wypożyczalni może wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Warto je kupić, aby zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami szkód, które możemy wyrządzić poruszając się autem. Ubezpieczenie od kradzieży, czy ubezpieczenie na wypadek zniszczeń będzie tym wyższe, im więcej osób będzie czynnymi kierowcami w trakcie trwania umowy na najem.

Limit kilometrów

Nie każdy z nas wie, że wypożyczając auto, musimy liczyć się z tym, że mamy określony limit na ilość kilometrów, które przemierzymy owym pojazdem w określonym czasie. Gdy wynajmujemy auto na kilka dni, wówczas dostaniemy limit dobowy. Gdy wynajmujemy samochód na długi okres czasu, musimy liczyć się z limitem miesięcznym, Takie ograniczenia mają na celu kontrolowanie stopnia eksploatacji samochodu.

Poinformuj wypożyczalnie o wyjeździe za granicę

Wypożyczając auto na terenie Polski z zamiarem przemieszczania się nim poza granicami naszego kraju, koniecznie musimy poinformować o tym wypożyczalnię. Większość firm dolicza dodatkową opłatę za taki wyjazd.

Przeczytaj dokładnie umowę

Na koniec pamiętajmy: podstawa udanej współpracy to dokładne zapoznanie się z umową, którą się podpisuje. To właśnie w umowie znajdują się informacje o tym, za co możemy zostać obciążeni. Zwykle obostrzenia dotyczą konieczności zwrócenia samochodu z pełnym bakiem lub konieczności dostarczenia do wypożyczalni auta wyczyszczonego (dotyczy to zarówno karoserii, jak wnętrza pojazdu).

Większość wypożyczalni wypożycza auto z bakiem zalanym do pełna i wymaga, aby samochód został oddany z takim samym poziomem paliwa w zbiorniku. Zdarza się również, że wypożyczalnie oddają do użytkowania auta z bakiem zalanym do minimum – wówczas od razu trzeba udać się na stację i zatankować. W takim wypadku można oddać samochód również z pustym bakiem.