Zastanawiasz się nad zakupem pojazdu w formie leasingu i nie chcesz przepłacić za miesięczną ratę? Warto negocjować dobre warunki finansowe, ale warto też wiedzieć, co ma wpływ na ratę. Jej wysokość w dużym stopniu zależy od wybranego samochodu.

Leasing samochodowy jest jedną z najpopularniejszych form finansowania pojazdów – oferują go różne instytucje finansowe, m.in. Santander Consumer Multirent , a korzystają z niego zarówno duże korporacje, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Warto jednak wiedzieć, że wybór konkretnego modelu jest jednym z czynników wpływających na miesięczną ratę.

Wybór auta a wysokość raty

Leasingodawca określa jej wysokość na podstawie m.in. wartości pojazdu, okresu finansowania, oprocentowania, wysokości opłaty własnej oraz wysokości wykupu. Wysokość raty za leasing nie zależy jedynie od ceny wybranego samochodu. Jeśli zastanawiasz się, jaki model warto wybrać, pamiętaj, że będzie to wpływać na comiesięczną ratę. Oferta jest bardzo szeroka, można dowolnie skonfigurować pojazd, wybrać samochód demonstracyjny lub używany – ważne, aby odpowiadał na Twoje potrzeby i możliwości firmy.

Jeśli nie możesz zaakceptować wysokości miesięcznej raty w proponowanym leasingu, możesz zmienić jego formę – na przykład Santander Consumer Multirent oferuje leasing operacyjny dopasowany do potrzeb, m.in. bez konieczności opłaty wstępnej.

Warto postawić na popularny model

Warto rozważyć auto popularnej marki, gdyż cieszy się ona uznaniem na rynku, a eksploatacja pojazdu nie jest wysoka. Poza tym takie auto przy odsprzedaży nie straci wiele na wartości. Ważne, aby taki pojazd był niezawodny, wygodny i bezpieczny – leasingowanie takiego modelu niesie wiele korzyści, które zwiększając opłacalność finansowania.

Wysokość miesięcznej raty za leasing można dopasować do oczekiwań firmy, ale warto znać czynniki ją kształtujące. Na wysokość rat wpływa także wyposażenie auta oraz wiele czynników zmiennych – jak kosz wymiany opon, koszty serwisów, ubezpieczenia itd. Trzeba dokładnie przeanalizować je wszystkie, aby wybrać optymalny samochód, który będzie spełniał potrzeby firmy.