Jak naprawić turbosprężarkę? Jeśli interesuje Cię regeneracja lub naprawa turbosprężarek, najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie mechanizmu w odpowiednie miejsce. Gdzie? Szczegóły znajdziesz w poniższym artykule. 

  1. Jak wygląda naprawa turbosprężarek?
  2. Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek?

Czy podczas jazdy z układu wydechowego Twojego samochodu wydobywa się dym? A może słyszysz dziwne dźwięki przypominające gwizd? Jest spora szansa, że turbina w Twoim samochodzie potrzebuje naprawy. W takiej sytuacji warto udać się do specjalisty, który naprawi lub zregeneruje turbinę. Jak wygląda regeneracja turbosprężarek? Ile kosztuje naprawa? Odpowiadamy w niniejszym wpisie.

Jak wygląda naprawa turbosprężarek?

Jak wygląda regeneracja turbosprężarek? Specjalista w pierwszej kolejności przeprowadza precyzyjną diagnostykę. Musi rozłączyć turbosprężarkę na części, aby stwierdzić, które elementy trzeba będzie wymienić – z reguły chodzi o zespół wirujący, co nie oznacza, że inne komponenty również nie będą wymagały wymiany. Dobre części, które nie wymagają wymiany, poddaje się dokładnego czyszczeniu wodą pod odpowiednim ciśnieniem. Kolejny krok do piaskowanie i szkiełkowanie. Następny etap natomiast obejmuje wyważanie wałka oraz koła kompresji, do czego wykorzystuje się odpowiednich urządzeń. Na przykład KRYMAR używa w tym przypadku wysokiej klasy narzędzia firmy Schenck, dzięki czemu za każdym razem udaje się specjalistom osiągnąć równomierność, jeśli chodzi o rozkład masy danego wirnika do osi obrotu.

Kiedy uszkodzone elementy zostaną wymienione, wszystko trzeba ponownie złożyć i sprawdzić, czy turbosprężarka działa prawidłowo. Turbosprężarka musi przejść kilka istotnych testów, zanim ostatecznie trafi w ręce klienta. 

Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek?

Ile właściwie kosztuje regeneracja turbosprężarek? Wpływ na kwotę ostateczną ma wiele czynników, dlatego zawsze warto zapytać się o cenę na samym początku. Kontakt do specjalistów ze wspomnianej firmy KRYMAR znajdziesz tutaj: https://turbokrymar.pl/kontakt/.

Zastanawiasz się, czy warto regenerować turbosprężarkę? A może lepszą opcją będzie zakup nowej? Otóż nowa turbosprężarka kosztuje od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Regeneracja standardowej turbosprężarki natomiast kosztuje około 700-900 zł. Jeśli interesuje Cię regeneracja turbosprężarki z geometrią zmienną, cena będzie niestety wyższa. W dalszym ciągu jednak regeneracja czy naprawa turbosprężarki jest tańszym dużo tańszym rozwiązaniem niż zakup całkiem nowego mechanizmu. Dlatego nie zwlekaj i już teraz umów się na regenerację turbosprężarki.

Jak widać regeneracja turbin jest bardzo opłacalna, bo pozwala uniknąć dużych kosztów zakupu nowych części do samochodów osobowych. Po regeneracji turbosprężarki nie ma praktycznie żadnej różnicy w porównaniu z nowym elementem, a jednocześnie cena regeneracji turbosprężarek jest bardzo atrakcyjna. Części do naprawy turbosprężarki można dostarczyć osobiście lub wysłać kurierem.