Jeżeli szukasz sposobu na finansowanie samochodu firmowego, niemal na pewno jednym z rozwiązań, które bierzesz pod uwagę jest leasing. Leasingowanie samochodu to jedna z najpopularniejszych form finansowania auta w firmie. Na czym polega i jak działa to rozwiązanie? Dowiedz się na przykładzie oferty Volkswagen Financial Services.


Korzystanie z samochodu w firmie w wielu przypadkach warunek konieczny, by być w stanie prowadzić biznes. Na szczęście auto firmowe, oprócz zobowiązań czy kosztów, niesie ze sobą szereg korzyści. Wśród nich warto wymienić m.in. możliwość jeżdżenia nowym autem przy stosunkowo niedużych kosztach, szansę na wyjechanie samochodem z salonu nawet bez dodatkowego angażowania budżetu naszego przedsiębiorstwa, dzięki opłacie wstępnej od 0% czy też benefity finansowe płynące z eksploatowania pojazdu w firmie. Takie korzyści zapewnia leasingowanie samochodu w ofercie VW FS. Jak to działa w praktyce?

Decydując się na ofertę leasingu samochodu od VW FS, pierwszym krokiem do wykonania jest wybór marki i modelu, jaki nas interesuje. Możliwości są na tym polu ogromne, gdyż do dyspozycji mamy marki wchodzące w skład Grupy Volkswagen: Audi, CUPRA, SEAT, Skoda i Volkswagen, których oferta modelowa daje nam łącznie kilkadziesiąt różnych opcji. W zależności od potrzeb naszego biznesu bez problemu znajdziemy małe, zwinne i miejskie auta, eleganckie biznesowe limuzyny, praktyczne i uniwersalne hatchbacki czy też pojemne, wielozadaniowe SUV-y. A jeśli w naszych żyłach płynie wysokooktanowa benzyna, to znajdziemy także usportowione, jak też rasowo sportowe modele.

Kiedy już wybierzemy swoje wymarzone auto, pozostaje nam ustalić parametry leasingu. Tu z pomocą przychodzi kalkulator leasingu samochodowego od VW FS, który w przystępny sposób pokaże nam, jak wybrana przez nas wysokość opłaty wstępnej i czas trwania umowy wpłyną na miesięczną ratę. Po ustaleniu parametrów, pozostaje nam kontakt z doradcą, dealerem, a następnie dopięcie szczegółów finansowania i podpisanie umowy. Gdy zakończymy ten proces, możemy cieszyć się jazdą nowym autem. I właśnie w tym miejscu warto wspomnieć o dodatkowych korzyściach leasingu.

Leasingowanie samochodu cieszy się w firmach dużą popularnością głównie ze względu na korzyści podatkowe, jakie może przynieść. Opłatę wstępną, jak również miesięczne raty możemy wliczyć w koszty uzyskania przychodu. W zależności od sposobu użytkowania pojazdu (wyłącznie firmowo lub użytek mieszany) i wartości przedmiotu leasingu (próg 150 tys. zł w przypadku samochodów z silnikiem spalinowym i 225 tys. zł w przypadku pojazdów elektrycznych), możemy również odliczać większą lub mniejszą kwotę podatku VAT.

Dodatkowym wyróżnikiem leasingu jest także możliwość szybszego uzyskania pełnych korzyści podatkowych z tytułu nabycia nowego samochodu niż w przypadku jego kupna za gotówkę czy kredyt. Podstawowy okres pełnej amortyzacji samochodu osobowego to 5 lat. W przypadku leasingu możemy całkowitą wartość wybranego pojazdu (w przypadku jego wykupienia na zakończenie umowy) wliczyć w koszty firmowe nawet w ciągu 24 miesięcy. Jeżeli zatem szukasz korzystnego sposobu finansowania swojego auta firmowego, koniecznie zapoznaj się z ofertą leasingową VW FS.