Miniony weekend we Wrocławiu obfitował w bardzo ciekawe wydarzenia motoryzacyjne! Można było nie tylko pooglądać bardzo ciekawe samochody, ale też bardzo dobrze się zabawić!


PubQuiz i Klasyczna Sobota na Beforze – Zlot pojazdów zabytkowych i yountimerów!

W samym centrum Wrocławia, w sobotę, od 17:00 zaczęły zjeżdżać się samochody i motocykle zabytkowe oraz youngtimery. Miejsce klimatyczne oraz „po linii i na bazie”, jak to mówili towarzysze w czasach słusznie minionych: biurowiec z lat 60/70-tych XX w., w miarę zmęczony żywotem, parking również z epoki, food-truck’i w małym parku i DJ grający dobry beat! Przy okazji quiz motoryzacyjny dla chętnych (naprawdę wymagający dużej wiedzy historycznej i współczesnej o motoryzacji).

A cóż można było zobaczyć w tym ciekawym anturażu? Zwycięzca X MotoClassic we Wrocławiu – Citroën 7U serii A z 1935 r. , pojawił się MZ ETZ 250 w bardzo rzadkiej i w pełni sprawnej konfiguracji „Volkspolizei”, jak am-carowe rodzynki, np. Cadillac Sedan DeVille Park Avenue II z 1962 roku.

Jesienny Cruising – Turystyczny Rajd Pojazdów Zabytkowych i Youngtimerów

Następnego dnia o poranku, przed Urzędem Gminy Kobierzyce/dawnym pałacem rozpoczął się „Jesienny Crusing” zorganizowany przez Klasyczną Stefę Wrocław (podobnie, jak sobotni event). Bardzo malownicza i ciekawa trasa wiodła przez Sobótkę, Ślężę, Góry Sowie, liczne urokliwe i zatrzymane w czasie miejscowości Dolnego Śląska, a zakończyła się w na rynku Ząbkowic Śląskich. Oczywiście były po drodze zadania i konkursy sprawności, a wszystko to w doskonałej atmosferze i przy doskonałej pogodzie. Aż nie można się doczekać kolejnego wydarzenia organizowanego przez Klasyczną Stefę Wrocław i Wiosennego Crusingu ich autorstwa.

Od Redakcji:
Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/