W dniach 5-6. maja br. odbyła się, po dwuletniej przerwie, oczekiwana przez miłników zabytkowej motoryzacji impreza pod nazwą: HistoriCar w Duisburgu, w Landschafstparknord, na terenie dawnej huty żelaza, której teren pełni obecnie funkcję rekreacyjną. Odbywają się tam cały czas rożne, fajne imprezy, a do celów motoryzacyjnych teren ten pasuje idealnie. Wystawa organizowana jest od 2005 roku na powierzchni 35 000 m2 oraz 7000 m2 hali.

Źródło, foto: http://www.motorworld-historicar.de/index.php/presse

Wstęp na zlot kosztował 10 Euro. Każdy pasjonat zabytkowej motoryzacji i zwiedzający wiedzą, że nie da się bezkosztowo zorganizować takiego wydarzenia, stąd coraz powszechniejsze staje się pobieranie opłat. Krążyła taka plotka wśród uczestników, że organizacja tej imprezy kosztowała 40-50 tys. euro.

Było wiele wspaniałych oldtimerów i youngtimerów, były też różne pokazy związane z renowacją zabytkowych pojazdów. Jak ktoś chciał, to również mógł kupić zabytkowe auto. Widać było, że przeprowadzono bardzo wiele transakcji. W większości samochody były odrestaurowane i pięknie się prezentowały.

W dużej hali kompleksu mieściły się firmy oferujące swoje usługi oraz gastronomia. Pod chmurką rozlokowali się handlarze oferujący akcesoria i części (nowe i używane). Było wiele fajnych okazji, np. można było kupić radio BECKER za kwotę od 30 do 50 euro, sprawne technicznie i do sprawdzenia na miejscu.

Pogoda dopisała a zespół muzyczny, grający muzykę country, umilał wszystkim pobyt w tym miejscu. Było bardzo wielu zwiedzających, również z Holandii.

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów zabytkowej motoryzacji
Waldemar Preis