W sobotę, 17.04.2015r. byłem z grupą kolegów z Opola na Techno Classica w Essen. Jest to jedna z największych tego typu imprez na Świecie.


Bilety wstępu kosztowały 25 Euro, dla chętnych za 8 Euro do dyspozycji był całodzienny parking. Były też specjalne busy dowożące zwiedzających z dworca kolejowego i lotniska z Essen, Zwiedzających było w sobotę bardzo dużo, ale bez problemu można było spokojnie wszystko zobaczyć. Nie było żadnych przepychanek. Wiele było również stoisk ze akcesoriami i częściami samochodowymi. Oczywiście zadbano tez o stoiska z gastronomią, Wbrew pozorom to bardo ważne, aby przy tak dużych imprezach można było spokojnie coś zjeść i chwilę odpocząć.


Moi koledzy zauważyli ze odwiedzający bardzo ostrożnie podchodzili do pojazdów i się im przyglądali „nie obmacując ich”. Dużo było stanowisk z pojazdami znanych handlarzy, również tych zajmujących się prestiżowymi markami.
Poza oczywiście Niemcami i Holendrami, wielu było też Anglików i Francuzów.


Można było zauważyć, że wiele akcesoriów miały atrakcyjne ceny, niższe niż w Polsce.


Na koniec całej naszej wycieczki zjedliśmy bardzo dobrą kolację w Restauracji Gdańska w Oberhausen.
Goście z Opola, z klubu PZMOT, gdzie i ja należę byli zadowoleni.
Essen Motor Show (57)

Stoisko Mercedesa oferowało dużo gadżetów, i sumie nie było drogo. Za modele pojazdów płacono 5 Euro, a za piękne zegarki Mercedes Edition 343 Euro.
Zwyczajowo z każdej takiej imprezy z pustymi rękami się do domu nie wraca. Jakiś upominek zawsze trzeba przywieźć i wzbogacić swój garaż.
Essen Motor Show (29)

Jak podaje niemiecka prasa, wystawę odwiedziło około 190 tys osób. Zostało sprzedanych 800 pojazdów. A organizatorzy są bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam pasjonatów klasyków.
Waldemar Preis z Duisburga
Essen Motor Show (6)