Ponad 1000 wyjątkowych klasyków. Od pierwszych modeli do supersamochodów!

To nie jest zwykła książka o zwykłych samochodach. To książka o wyobraźni, technicznych innowacjach, wytrwałci, wierze oraz – przede wszystkim – pasji, którą włożono w ich stworzenie. Ludzie wszystkich środowisk i wszystkich rzemiosł związali się z ewolucją samochodu, od jego najskromniejszych początków, i to sile ich optymizmu oraz wizji zawdzięczamy bogatą różnorodność modeli zaprezentowanych w książce.

  • Bogato ilustrowany przewodnik po najbardziej znanych samochodach świata, od Abartha, AC i AC Cobra do Zagato, ZIŁ-a i Zundappa.
  • Ponad 200 producentów, ułożonych w alfabetycznym porządku.
  • Ponad 900 barwnych i czarno-białych fotografii, łącznie z archiwalnymi zbliżeniami detali silników i wnętrza.
  • Tabele ze specyfikacjami każdego samochodu, ze szczególnym uwzględnieniem danych technicznych, osiągów i liczby wyprodukowanych egzemplarzy.
  • Wyczerpujące informacje na temat procesu produkcyjnego każdego modelu.

W 12 numerze magazynu „Auto Technika Motoryzacja” ukazała się recenzja książki:

(…)Encyklopedia prezentuje ok. tysiąca wyjątkowych samochodów 200 marek, które tworzyły historię motoryzacji. Jest to praca zbiorowa, ale jej autorzy to znakomita rekomendacja. Całość redagował David Lillywhite. Gdy książka powstawała, kierował on brytyjskim wydawnictwem znanym przede wszystkim z kultowego magazynu znawców klasycznej motoryzacji – Octane. Pozostali autorzy – Craig Cheetham to wyrobiona marka w świecie książek o motoryzacji, autor wielu pozycji znanych z wcześniejszych publikacji Wydawnictwa Olesiejuk, Richard Dredge prowadził portale internetowe programu „TopGear” i magazynu „What Car”, pisał dla wielu magazynów, w tym dla „Classic Car”, ma też na swoim koncie autorstwo kilku książek. Ian Cushway to dziennikarz niezależny. W tym towarzystwie musiało powstać dzieło zaskakujące dotarciem do informacji o wyjątkowych, unikalnych pojazdach. (…) (źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl)

Do kupienia na stronach księgarni internetowych. Polecamy.

encyk_klasyk_01 encyk_klasyk_02 encyk_klasyk_04 encyk_klasyk_05 encyk_klasyk_07 encyk_klasyk_10