Ten model produkowany był w latach: 1975-85.

Dane techniczne:
https://klassikauto.pl/producenci/ferrari/modele/ferrari-308-gts-quattrovalvole/

Aktualne ceny z rynku niemieckiego wg Classic Data:
w stanie bardzo dobrym (2): około 80 000 Euro
w stanie do remontu (4): około 23 000 Euro

Monitując rynek tych samochodów zauważyć można, że trudno jest znaleźć ten model za mniej niż 70 000 Euro.
I bez „trudu” można kupić takie auto za kwotę sporo przewyższającą 100 000 Euro. Najdroższy egzemplarz, znaleziony przez nas, na jednym z portali internetowych, kosztował 170 000 Euro. Wersje europejskie są droższe niż amerykańskie, z oczywistych powodów, bo w USA „celowo” psuto design, chcąc chronić amerykańskich producentów samochodów…..

Polecamy ten model ze względu na jego design, parametry techniczne i aktualne ceny. Samochody za lat 80. wyraźnie zyskują już na wartości.

Jak każde Ferrari, również ten model jest z roku na rok droższy. Zakup samochodów tej marki jest pewną inwestycją, pomimo drogiej eksploatacji, bardzo drogich napraw oraz kłopotów w znalezieniu mechaników znających się na tych samochodach.

W Polsce nie istnieje rynek sprzedaży tych aut. Czasem znajdują się pojedyncze sztuki w sprzedaży. W ostatnim czasie były takie sprowadzane z Japonii. Na zakupy radzimy się wybrać do Niemiec lub Włoch.

Uważamy, że opłaca się kupić auto tej marki w każdym stanie. Nawet nie remontowany i nie jeżdżący egzemplarz będzie mocno zyskiwał na wartości.